OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE01.IX.2019r.

XXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się dzisiaj 1 września w Krośnie Odrzańskim uroczysta Msza św. za Ojczyznę z Kompanią Honorową Wojska Polskiego w kościele pw. św. Jadwigi Śl. na Sumie o godz. 10.30.

 1. Wraz z mieszkańcami Gostchorza zapraszamy do uczestnictwa w Festynie Parafialnym organizowanym na placu przed kościołem w Gostchorzu dzisiaj w niedzielę 1 września. Rozpoczniemy Mszą św. w Gostchorzu o godz. 11.00. Po Mszy św. przygotowano wiele atrakcji – bogatą ofertę konsumpcyjną, atrakcje dla dzieci – korzystaniem z wielkich dmuchanych zamków, występy sceniczne i zwiedzanie winnicy. Dokładne informacje na plakatach przed kościołem. Po wakacyjnej zmianie Msza św. w Gostchorzu w niedzielę powraca na godz. 9.30. Również w Kaplicy Szpitalnej powraca Msza św. w każdą sobotę o godz. 15.00.

 1. Dzieci i młodzież oraz grono pedagogiczne krośnieńskich szkół zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro w poniedziałek 2 września o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 12.00.

 1. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii we wtorek 3 września po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na modlitewną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. Adorację prowadzi Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego.

 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Równocześnie przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w kościele pw. św. Andrzeja. Początek po Mszy św. o godz. 900 rano, o 12.00 modlitwa różańcowa Wspólnoty Żywego Różańca a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie przed wieczorną Mszą św.

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 1. Kapłani odwiedzą w sobotę chorych służąc posługą sakramentalną.

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w piątek w godz. 16.00 – 17.00. Spotkanie wolontariuszy w czwartek 12 września o godz. 19.00.

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Rozprowadzamy także w zakrystii Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł  i dwustronicowe w cenie 2zł.  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                     

  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia