OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. X.2019r.

      

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 odbędzie ostatni koncert w ramach XIII Festiwalu Jadwigensis. W kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej usłyszymy dzisiaj utwory z czasów Vivaldiego i Mozarta w wykonaniu artystów ze Szwecji. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

 1. Październik to miesiąc parafialnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci w każdą środę i piątek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Dorosłych i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie różańców pierwszokomunijnych.

 

 1. Z racji 13 października przypadającego w niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w wigilię tzn. w sobotę 12 października. O godz. 18.00 Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową.

 

 1. Po wieczornej Mszy św. w przyszłą niedzielę 13 października w kościele pw. św. Andrzeja Ap. odbędzie się Modlitewny Wieczór Chwały. Już teraz zapraszamy do wspólnej – wieczornej modlitwy ze śpiewem.

 

 1. Powoli zbliżają się uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Jadwigi Śl. w środę 16 października o godz. 18.00. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Triduum Rekolekcyjne przygotowujące nas do uroczystości odpustowych. Poprowadzi Triduum zakonnik z Józefowa pod Warszawą Ojciec Roman.

 

 1. Zapraszamy młodzież szkół średnich na spotkanie z cyklu „Pan jest z Tobą” jutro, to jest 7 października na godzinę 19.00 do Auli Parafialnej. W programie spotkania: modlitwa, gry planszowe, film i wspólny posiłek.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7 (najmłodsza grupa, ks. Michała) odbędzie się 14 października w poniedziałek o godzinie 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Przypominamy młodzieży z klas VII o przynoszeniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowania do sakramentu bierzmowania. Osoby, które nie były na pierwszym spotkaniu prosimy o odebranie tekstów deklaracji w zakrystiach naszych kościołów.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na wspólne rozważanie Pisma Świętego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Spotkanie muzycznej grupy JPII w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Zgodnie z nowymi wytycznymi w sprawie przygotowania rodziców i chrzestnych do sakramentu Chrztu św. małego dziecka wprowadzony jest obowiązek uczestniczenia w dwóch spotkaniach przygotowujących – pierwsze spotkanie w sobotę przed II niedzielą każdego miesiąca o godz. 19.00 w auli parafialnej i drugie spotkanie w sobotę przed trzecią niedzielą o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę.

 

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w Biurze Parafialnym w piątek w g. 16.00 – 17.00.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, a także Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. W przyszłą niedziele mamy zbiórkę do puszek na Fundację Papieską „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                     

                                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia