OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 29.IX.2019r.

      

 1. Od najbliższego piątku do niedzieli rozbrzmiewać będą w Krośnie Odrzańskim dźwięki XIII Edycji Festiwalu Jadwigensis. W kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej będziemy mieli dwa koncerty w piątek i niedzielę o godz.19.00. W piątek 4 października o godz. 19.00 usłyszymy w kościele pw. św. Jadwigi Śl. koncert artystów z Filharmonii Lwowskiej – „Ukraińska dusza”. Natomiast w niedzielę 6 października o godz. 19.00 usłyszymy utwory z czasów Vivaldiego i Mozarta w wykonaniu artystów ze Szwecji. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Dokładny plan całego tegorocznego Festiwalu Jadwigensis podany jest w Biuletynie Parafialnym i na plakatach przed kościołem.

 

 1. Zaczyna się od wtorku październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci w każdą środę i piątek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Dorosłych i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Spotkanie muzycznej grupy JPII w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapraszamy również nowe osoby do wspólnego śpiewania.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza w czwartek po wieczornej Mszy św. na Godzinę Świętą w kościele pw. św. Andrzeja Ap. oraz na spotkanie w auli parafialnej.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w trakcie różańca dla dzieci.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W sobotę 5 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd o godz. 8.30 rano na placu przy moście na dawnej ul. WOP.

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. Przypominamy młodzieży z klas VII o przynoszeniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowania do sakramentu bierzmowania. Osoby, które nie były na pierwszym spotkaniu prosimy o odebranie tekstów deklaracji w zakrystiach naszych kościołów.

 

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w piątek w godz. 16.00 – 17.00.

 

 1. Zapraszamy do udziału w dziewięciodniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 12 do 20 czerwca przyszłego roku. Po szczegółowy program zapraszamy do zakrystii.

 

 1. Otrzymaliśmy z hospicjum cebulki żonkili do rozprowadzenia w naszej parafii. Jest to jedna z wielu akcji hospicjów w Polsce, by zdobyć fundusze na prowadzenie hospicjów. Koszt 6-u zapakowanych cebulek to 10 zł. Cebulki do nabycia w przy wyjściu.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Rozprowadzamy także Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł  i dwustronicowe w cenie 2zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                               

                                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia