OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.X.2019

W najbliższy piątek 1 listopada

mamy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim

procesja liturgiczna za zmarłych o g. 11.30

od Kaplicy Cmentarnej do Ołtarza Polowego

przy którym będzie odprawiona Msza Święta o godz. 1200.

    

 Pozostałe Msze Święte w tym dniu będą odprawiane tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o godz. 730 i wieczorem o godz. 1800.

W piątek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie ma zakazu spożywania pokarmów mięsnych.

 

W sobotę 2 listopada mamy 

Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła

 rano o godz. 9.00 i wieczorem o 18.00.

W kaplicy szpitalnej Msza św. w sobotę o godz. 15.00.

W Sarbii i Gostchorzu Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00.

 

  1. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. Dla dzieci ostatnie nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

  1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiadamy każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Z racji Dnia Zadusznego w sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w przyszłą sobotę 9 listopada.

 

  1. W dniach 22-24 listopada br. odbędzie w naszej parafii w Domu Parafialnym trzydniowy KURS NOWEGO ŻYCIA dla osób pragnących pogłębić swoja wiarę. Jest to forma rekolekcji w formie weekendowych spotkań z Bogiem i doświadczenie Jego miłości. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

 

  1. Miesiąc listopad to czas wyjątkowej pamięci o naszych bliskich zmarłych na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz będą odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia