OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA  WIELKANOCNA20 V 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dary Ducha Świętego udzielone Apostołom oraz patrzymy na początki Kościoła pełnego mocy Ducha Świętego. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu św. i Bierzmowania.

 

 1. Już za tydzień mamy uroczystość Pierwszej Komunii św. w dwóch turach o godz.12.00: w sobotę 26 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz w niedzielę 27 maja – dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3.

 

 1. W związku z Mszą Komunijną w niedzielę 27 maja zapraszamy na dodatkową Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi o godz. 15.00.

 

 1. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. i 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszej parafii przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na poniedziałkowe spotkanie o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

 

 1. Biuro Parafialne wyjątkowo nie będzie czynne w najbliższy czwartek.

 

 1. Już za 11 dni w czwartek 31 maja będziemy mieli uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy z kościoła parafialnego św. Jadwigi Śląskiej przez most, ul. WOP, Poznańską, 1 Maja do kościoła św. Marcina. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze. Podobnie jak w zeszłych latach o przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy: Żywy Różaniec i Akcję Katolicką, starszych ministrantów i rzemieślników, o przygotowanie drugiego ołtarza prosimy mieszkańców Kamienia, Morska, Marcinowic oraz wszystkich chętnych.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy też na wieczorny Koncert Uwielbienia w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 19.00.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 1-3 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 3 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz pielgrzymów grupy biało-żółtej do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.

 

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak              

Zobacz także

Liturgia dnia