OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU – 15.XII.2019

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe które prowadzi Ks. dr Wojciech Miłek – Dyrektor Instytutu Biskupa Wilhelma Pluty w Domu Biskupim w Gorzowie Wlkp. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach św. rano o godz. 6.30 i 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i wieczorek o g. 18.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie we wtorek rano od godz. 6.00 do 7.00 oraz od godz. 8.30 do 9.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. oraz wieczorem od godz. 18.00 do 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Zaprosiliśmy wielu kapłanów z naszego dekanatu dlatego skorzystajmy ze spowiedzi w naszej parafii.
 1. Podobnie jak w zeszłych latach będzie okazja do spowiedzi tuż przed świętami w Parafii Garnizonowej w Krośnie Odrzańskim w najbliższą sobotę 21 grudnia od godz. 14.00 do 18.00. Tam również będą spowiadać kapłani z naszej parafii.
 1. Z racji prac remontowych przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. Msze św. Roratnie odbywają się od poniedziałku do piątku w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 6.30 rano.

          Natomiast Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami.

          Równocześnie przypominamy, że wieczorne Msze św. w Adwencie są o godz. 17.00 z wyjątkiem soboty i niedzieli.

 1. Prosimy zgłaszać osoby starsze nie wychodzące z domu oraz chore, by mogły wyspowiadać się przed świętami w swoim domu. Kapłani przyjdą z posługa sakramentalna w sobotę 21 grudnia przed południem.
 1. Jeszcze do środy będą wystawione kosze przy zakrystii na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przygotują z tych artykułów paczki, które wręczą biednym przed świętami. Dziękujemy za przyniesione już artykuły spożywcze i sanitarne.
 1. W najbliższą środę będziemy ustawiali choinki w naszych kościołach i przygotowywali wystrój szopek. Bardzo prosimy parafian o pomoc naszej Grupie Dekoracyjnej od godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
 1. Msze św. tzw. Pasterki będą odprawiane 24 grudnia podobnie jak w latach ubiegłych w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o g. 22.00 i o 24.00, w Gostchorzu i Sarbii o godz. 21.00. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 1. Dzisiaj w III niedzielę Adwentu ma Dzień Solidarności z kapłanami seniorami. Modlimy się za księży emerytów o Boże Błogosławieństwo dla nich i potrzebne łaski. Dzisiejsza taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu małe „Świece Caritas” w cenie 6 zł. Przy stoliku ze świecami są do nabycia także katolickie książeczki z Ewangelią na 2020r. – książeczka ma ponad 500 stron i kosztuje – 10zł mały format, – 15 zł duży format. Zachęcamy również do nabycia tygodniki katolickie: „Niedziela” w cenie 5zł i „Gość Niedzielny” w cenie 6zł.  oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu – te składane w kopertach jak i na konto parafialne.    

                                                                                                    proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                            

Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek w auli parafialnej po Mszy św. rekolekcyjnej.

Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

W ramach inicjatywy Spacer Miłosierdzia w każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan.

Próby śpiewu grupy JPII odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

Zobacz także

Liturgia dnia