OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU – 8.XII.2019

 

 1. Już za tydzień w III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe które poprowadzi Ks. dr Wojciech Miłek – Dyrektor Instytutu Biskupa Wilhelma Pluty w Domu Biskupim w Gorzowie Wlkp. Nauki Rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. przez trzy dni od niedzieli do wtorku.

 

 1. Od wielu lat w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia wierni modlą się w Godzinie Łaski w samo południe o dar nawrócenia i miłosierdzie. Zachęcamy grupy modlitewne do wspólnej i indywidualnej modlitwy dzisiaj od godz. 12.00 do 13.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

 

 1. Trwa remont kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej mający na celu zabezpieczenie kościoła przed wilgocią. Zostały zbite tynki na zewnątrz kościoła do wysokości sięgającej wilgoci oraz przygotowanie terenu wokół kościoła do prac odkrywkowych. Ponieważ prace remontowe kościoła św. Jadwigi Śl. wchodzą do wewnątrz świątyni ranne Msze św. Roratnie odbywają się od poniedziałku do piątku w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 6.30 rano.

         Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Równocześnie informujemy, że wieczorne Msze św. w Adwencie będą o godz. 17.00 z wyjątkiem soboty i niedzieli.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 18.00 w auli parafialnej.

 

 

 1. Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. W parafii Dychów organizowany jest trzymiesięczny Kurs Przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla

dorosłych. Zachęcamy naszych parafian, którzy ukończyli 21 rok życia do skorzystania z tego dekanalnego przygotowania. Dokładne informacje o rozpoczynającym się we wtorek 10 grudnia Kursie w zakrystii u naszych księży.

 

 1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza na spotkanie formacyjne w czwartek o godz. 18.00 w auli parafialnej
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ma spotkanie w środę 11 grudnia o godz. 18.00 w salce parafialnej.

 

 1. Prosimy zgłaszać osoby starsze nie wychodzące z domu oraz chore, by mogły wyspowiadać się przed świetami w swoim domu. Kapłani przyjdą z posługa sakramentalna w sobotę 21 grudnia przed południem.

 

 1. Do III Niedzieli Adwentu jest wystawiony kosz przy zakrystii na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przygotują z tych artykułów paczki, które wręczą biednym przed świętami. Dziękujemy za przyniesione w minionym tygodniu artykuły spożywcze i sanitarne.

 

 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 

 1. Uczniowie z liceum i technikum w Krośnie Odrzańskim będą mieli w Adwencie rekolekcje w dniach 9-11 grudnia. Zaprosiliśmy do współtworzenia tych rekolekcji zespół muzyczny „Młode Koty” dzielący się swoim doświadczeniem Boga. Zespół da również bezpłatny koncert w Zamku Piastowskim w poniedziałek 9 grudnia o godz. 17.00. Zapraszamy na koncert szczególnie młodzież. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z VII i VIII prosimy o przyjście na ten koncert i spotkanie z muzykami o godz. 17.00 w ramach grudniowego spotkania

 

 1. W najbliższą sobotę przed III niedzielą miesiąca zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Spacer Miłosierdzia to inicjatywa podejmowana by spotkać człowieka nie tylko w kościele, ale i w życiu codziennym. To wyjątkowa okazja, aby skorzystać z sakramentu pojednania, wspólnej modlitwy, czy po prostu rozmowy. Najczęściej jest to forma spaceru. Podejmujemy tę inicjatywę również w naszej parafii. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.

 

Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” w cenie 5zł i „Gość Niedzielny” w cenie 6zł.  oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu – te składane w kopertach jak i na konto parafialne.     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak            

Zobacz także

Liturgia dnia