OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU – 1.XII.2019

 

 1. Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny z hasłem duszpasterskim na kolejne trzy lata: Eucharystia daje życie.

 

 1. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii w niedzielę 15 grudnia br i poprowadzi je ks. dr Wojciech Miłek – aktualnie Dyrektor Domu Biskupiego w Gorzowie Wlkp.

 

 1. W minionym tygodniu rozpoczął się pierwszy etap remontu kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej mający na celu zabezpieczenie kościoła przed wilgocią. Zostały zbite tynki na zewnątrz kościoła do wysokości sięgającej wilgoci. Ponieważ prace remontowe kościoła św. Jadwigi Śl. wejdą od poniedziałku do wewnątrz świątyni ranne Msze św. Roratnie będą odbywały się od poniedziałku do piątku w kościele św. Andrzeja Ap. o godz. 6.30 rano.

         Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Równocześnie informujemy, że wieczorne Msze św. w Adwencie będą o godz. 17.00 z wyjątkiem soboty i niedzieli.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. W przyszłą niedzielę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie medalików Matki Bożej na Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 18.00 w auli parafialnej.

 

 1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza z racji 1 czwartku miesiąca na Mszę św. wieczorną w czwartek i Godzinę Świętą po Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę 7 grudnia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. W najbliższa sobotę odbędzie się Diecezjalny Adwentowy Wieczór Młodych w Rokitnie. Zapraszamy młodzież na zorganizowany wyjazd 7 grudnia o godz. 17.00 przy kościele św. Andrzeja Ap. Powrót ok. 22.00. Koszt przejazdu 10 zł. Zapisy u ks. Michała – opiekuna grupy.

 

 1. W parafii Dychów organizowany jest trzymiesięczny Kurs Przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla

dorosłych. Zachęcamy naszych parafian, którzy ukończyli 21 rok życia do skorzystania z tego dekanalnego przygotowania. Dokładne informacje o rozpoczynającym się 10 grudnia Kursie w zakrystii u naszych księży.

 

 1. Od jutra do III Niedzieli Adwentu będzie wystawiony kosz przy zakrystii na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przygotują z tych artykułów paczki, które wręczą biednym przed świętami.

 

 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 

 1. Uczniowie z liceum i technikum w Krośnie Odrzańskim będą mieli w Adwencie rekolekcje w dniach 9-11 grudnia. Zaprosiliśmy do współtworzenia tych rekolekcji zespół muzyczny „Młode Koty” dzielący się swoim doświadczeniem Boga. Zespół da również bezpłatny koncert w Zamku Piastowskim w poniedziałek 9 grudnia o godz. 17.00. Zapraszamy na koncert szczególnie młodzież. Zachęcamy również młodzież przygotowująca się do bierzmowania z VII i VIII klas do uczestnictwa w tym koncercie i spotkaniu z muzykami.

 

 1. W najbliższą sobotę przed II niedzielą miesiąca zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Spacer Miłosierdzia to inicjatywa podejmowana by spotkać człowieka nie tylko w kościele, ale i w życiu codziennym. To wyjątkowa okazja, aby skorzystać z sakramentu pojednania, wspólnej modlitwy, czy po prostu rozmowy. Najczęściej jest to forma spaceru. Podejmujemy tę inicjatywę również w naszej parafii. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.

 

 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” w cenie 5zł i „Gość Niedzielny” w cenie 6zł. oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu – te składane w kopertach jak i na konto parafialne.                                                                            

 proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia