OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     24.XI.2019

XXXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca dzisiaj przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu.

 

 1. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to stowarzyszenie katolików, zaangażowanych w życie parafii i diecezji. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

 

 1. Każda parafia naszej diecezji zobowiązana jest oprócz tacy z Niedzieli Chrystusa Króla przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Nasza parafia zobowiązana jest do przekazania prawie 20 tysięcy zł. Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową w opłaceniu parafialnego zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, dlatego wyłożone są przy skarbonach koperty z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne”.

 

 1. Ponieważ w przyszłym roku będzie koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Paradyskiej w Seminarium Duchownym przekażemy część ofiar z każdej koperty na Koronę Obrazu Matki Bożej w Seminarium.

 

 1. Spotkanie grupy dekoracyjnej przygotowującej dekoracje na Boże Narodzenie w najbliższą środę 26 listopada o godz. 19.00 na plebani.

 

 

 1. Od jutra rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim w naszej parafii. Spotkania z konferencją tematyczną będą odbywały się codziennie od poniedziałku 25 listopada br. do soboty 30 listopada br. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. św. Andrzeja Ap.   Zapraszamy wszystkie osoby zamierzające w bliższej lub dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Wspólnota Apostolatu Maryjnego ma spotkanie formacyjne w sobotę 30 grudnia po Mszy św. o godz. 9.00 rano w auli parafialnej.

 

 1. Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. W sposób szczególny zapraszamy mężczyzn, by zasilili mało liczebne głosy męskie. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w przyszła niedzielę 1 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Już teraz informujemy, że za dwa tygodnie w niedziele 8 grudnia będzie poświecenie medalików Matki Bożej dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Nasi ministranci uczestniczyli wczoraj w turnieju piłki nożnej dziesięciu parafii i zajęli czwarte miejsce w grupie wiekowej do 6 klasy szkoły podstawowej. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować sponsorowi profesjonalnych strojów piłkarskich dla naszych ministrantów z logo naszej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy pierwszy etap remontu kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej mające na celu zabezpieczenie kościoła przed wilgocią. Zbijane są tynki na zewnątrz kościoła do wysokości sięgającej wilgoci.
 2. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” w cenie 5zł i „Gość Niedzielny” w cenie 6zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                                                     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia