OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   29 XII 2019

        NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. We wtorek 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej na godz. 17.30. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby jak najlepiej rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Na Mszy św. o g. 18.00 będzie w ramach kazania sprawozdanie duszpasterskie z minionego roku. We wtorek nie będzie Mszy św. o g. 7.00 rano.
 1. W środę przypada pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30 rano w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. 1 stycznia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.
 1. Przypominamy, że w ramach Inicjatywy Spacer Miłosierdzia w każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
 1. Biskup Stefan Regmunt będzie obchodził  uroczyście w Zielonej Górze 25-lecie sakry biskupiej. Główna Msza św. odbędzie się w Zielonej Górze w kościele pw. Ducha Świętego w niedzielę 5 stycznia 2020r. o godz. 12.00. Pamiętajmy o Nim w naszych osobistych modlitwach.
 2. W przyszłą niedzielę 5 stycznia w kościele św. Jadwigi o godzinie 19.00 odbędzie się kolejny „Charytatywny Wieczór Bożonarodzeniowy” z jasełkami i śpiewem kolęd. Tym razem będzie dedykowany chorej nauczycielce – Pani Marioli Zelek. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 1. W następny poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Tradycyjnie w tym dniu święcimy kadzidło i kredę na oznaczenie drzwi naszych domów. Msze św. będą o porządku niedzielnym.
 1. Z racji święta Trzech Króli 6 stycznia w Zielonej Górze odbędzie się kolejny Lubuski Orszak Trzech Króli. O godz.12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 Orszak wyruszy do stajenki betlejemskiej przy ratuszu.
 1. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy przedstawicieli różnych grup parafialnych na spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym o godz. 15.00.
 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego poprowadzi nabożeństwo Godziny Świętej po wieczornej Mszy św. w czwartek 2 stycznia oraz zaprasza po nabożeństwie na spotkanie w auli parafialnej.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W sobotę 4 stycznia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II. Główne uroczystości pod przewodnictwem Papieża Franciszka będą w niedzielę 17 maja przyszłego roku. Jako parafia organizujemy 7-dniową pielgrzymkę do Rzymu na Jubileuszowe Uroczystości w dniach 13-19 maja 2020. Po drodze będziemy w Asyżu, Monte Cassino i Padwie. W Rzymie będziemy mieli trzy noclegi. Nie ma jazd nocnych. Dokładne informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
 1. Rozpoczynamy od jutra odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Msze św. wieczorne w trakcie kolędy pozostają bez zmian o godz. 18.00. Z racji kolędy Biuro Parafialna będzie czynne tylko w piątki od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo od 19.00 do 19.30. Plan kolędy w tym tygodniu:
30.12 PONIEDZIAŁEK– od godz. 15.30 Gostchorze, Sarbia
2.01. CZWARTEK – od godz. 15.30 Chyże, Wiejska, Spokojna, Kilińskiego, Katastralna, Poprzeczna
3.01. PIĄTEK – od godz. 15.30 Konopnickiej, Kutrzeby, Kleberga, 11 Listopada, Emilii Plater, Dąbrowskiego, Słowackiego, Wyspiańskiego, Sienkiewicza
4.01 SOBOTA – od godz. 13.00 Kamień, Szosa Poznańska, Morsko, Wesoła, Pionierów

 

Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                   

                                                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                             

Zobacz także

Liturgia dnia