OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA  WIELKANOCNA13 V 2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiejszej niedzieli 13 maja mamy w Krośnie Odrzańskim uroczystą Procesję Fatimską z kościoła Garnizonowego do kościoła św. Jadwigi Śl. ulicami Piastów, Kościuszki, dawnej WOP, przejście przez most do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnego świętowania 101 rocznicy Objawień Fatimskich. Zapraszamy parafialne wspólnoty i grupy modlitewne ze swoimi sztandarami i feretronami. W trakcie procesji będziemy śpiewać Litanię Loretańską i Różaniec Fatimski. Zakończymy procesję w kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej, gdzie będziemy modlili się śpiewem Magnificat i Fatimskim Apelem Maryjnym.

 

 

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. oraz w piątek na spowiedź o godz. 18.30 i generalną próbę przed przyjęciem sakramentu bierzmowania o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi.

Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

będzie w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w sobotę 19 maja o godz. 13.00.

 

 1. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na kolejne próby do kościoła pw. św. Jadwigi Śl. W czwartek zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 na godz. 16.30 a w piątek ze szkól podst. nr 1 i 3 o godz. 16.30. W niedzielę 20 maja dzieci pierwszokomunijne będą miały odnowienie sakramentu Chrztu Św. na Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo prosimy by dzieci przyszły ze świecami.

 

 1. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszej parafii przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. Grupa Modlitewna zaprasza na spotkanie modlitewne w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w środę po wieczornej Mszy św.
 2. Spotkanie wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

 

 

 1. Kapelan Straży Granicznej zaprasza na uroczystości Święta Straży Granicznej w Zielonej Górze w najbliższy piątek 18 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela następnie będzie przejście na Uroczysty Apel na Placu Bohaterów.

 

 1. Już za tydzień będziemy mieli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W miniony piątek rozpoczęliśmy odmawiać na nabożeństwach majowych Nowennę do Ducha Świętego. Zapraszamy na parafialne Czuwanie Modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 19 maja o godz. 20.00 w kościele św. Jadwigi Śl.

 

 1. W sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 1-3 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 3 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz pielgrzymów grupy biało-żółtej do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Wyjazd do kina na film „Paweł, Apostoł Chrystusa” jutro w poniedziałek 14 maja o godzinie 17.00 z placu przed mostem na dawnej ulicy WOP. Mamy komplet miejsc w autobusie.

 

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach. proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                                        

Zobacz także

Liturgia dnia