OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

5 STYCZNIA  2020

 

  1. Biskup Stefan Regmunt obchodzi dzisiaj uroczyście w Zielonej Górze 25-lecie sakry biskupiej. Główna Msza św. odbywa się w Zielonej Górze w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 12.00. Pamiętajmy o Nim w naszych osobistych modlitwach.
  2. Dzisiaj w niedzielę 5 stycznia w kościele św. Jadwigi o godzinie 19.00 odbędzie się kolejny „Charytatywny Wieczór Bożonarodzeniowy” z jasełkami i śpiewem kolęd. Tym razem będzie dedykowany chorej nauczycielce – Pani Marioli Zelek. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

 

  1. Jutro w poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Tradycyjnie w tym dniu święcimy kadzidło i kredę na oznaczenie drzwi naszych domów. Msze św. będą o porządku niedzielnym.

 

  1. Z racji święta Trzech Króli 6 stycznia w Zielonej Górze odbędzie się kolejny Lubuski Orszak Trzech Króli. O godz.12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 Orszak wyruszy do stajenki betlejemskiej przy ratuszu.

 

  1. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy przedstawicieli różnych grup parafialnych na spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym o godz. 15.00.

 

  1. Przypominamy, że w ramach Inicjatywy Spacer Miłosierdzia w każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.

 

  1. Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie w niedzielę 19 stycznia będziemy gościli            Orkiestrę Dętą z Mosiny pod Poznaniem. Orkiestra zagra na Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej i da koncert bezpośrednio po Mszy św.

 

  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Msze św. wieczorne w trakcie kolędy pozostają bez zmian o godz. 18.00. Z racji „Kolędy” Biuro Parafialne będzie czynne tylko w piątki od 10.00 do 12.00 i od 19.00 do 19.30.

Plan kolędy w tym tygodniu:

7.01 – WTOREK 

    – od godz. 15.30

Wakacyjna                                   
8.01 – ŚRODA 

– od godz. 15.30

Chrobrego, Wierzbowa, Gubińska, Dworcowa
9.01 – CZWARTEK

– od godz. 15.30

Bobrowa, Wodna, Rybaki, Prusa, Żeromskiego, Słoneczna,

Plac Wolności, Mnichów, Wąska, Bankowa, Lipowa,

Bohaterów Wojska Polskiego

10.01 – PIĄTEK

– od godz. 15.30

Pocztowa, Trakt Książęcy, Zamkowa, Szkolna, Murna, Grobla, Mennicza
 

11.01SOBOTA

– od godz. 13.00

Bolesława Śmiałego, Kazimierza Odnowiciela, Władysława Łokietka,

Bolesława Krzywoustego, Władysława Jagiełły,  Kazimierza Wielkiego,

Kazimierza Jagiellończyka, Mieszka I, Henryka Głogowskiego,

Henryka Pobożnego, Henryka Brodatego, Zygmunta Starego

 

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.     

                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia