OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26  STYCZNIA  2020

III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 1. Z radością przyjęliśmy decyzję Ojca Świętego Franciszka o ustanowieniu III niedzieli zwykłej niedzielą Słowa Bożego. Przeżywamy ją w kontekście Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież chce wskazać całemu Kościołowi i wszystkim wierzącym w Chrystusa, że to SŁOWO BOŻE – BIBLIA, do której kluczem jest Jezus Chrystus, jest naczelną zasadą jedności. To Chrystus, odkrywany na kartach Pisma Świętego, jest naszą jedyną nadzieją na uzdrowienie i pojednanie zranionego podziałami Kościoła. Pytajmy więc dzisiaj, kim jest Jezus Chrystus, który – jak mówi nam ewangelia – rozpoczyna swą publiczną działalność?
 1. W przyszłą niedzielę 2 lutego mamy Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane zwyczajowo Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to jedno z najpiękniejszych maryjnych świąt, któremu towarzyszy błogosławieństwo świec. Zachęcamy wiernych do przyniesienia ze sobą na Mszę św. gromnicy maryjnej lub dowolnej świecy.
 1. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. W naszej parafii przez wiele lat pracowali zakonnicy ze zgromadzenia Księży Sercanów, również pracowały siostry zakonne Szarytki w szpitalu i siostry Betanki w duszpasterstwie parafialnym. Pamiętajmy z wdzięcznością modlitewną o nich w dniu ich święta. Ofiary zbierane na tacę 2 lutego będą przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 1. Wraz ze świętem Matki Boskiej Gromnicznej kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek 21 stycznia po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Spotkanie modlitewne wspólnoty „Laudate Dominum” w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Spotkanie wspólnoty Apostolatu Maryjnego w piątek 31 stycznia o 16.30 w auli parafialnej.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca w najbliższą sobotę 1 lutego Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Kapłani odwiedzą w najbliższą sobotę chorych służąc posługą sakramentalną.
 2. Za tydzień mamy pierwszą niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Dzieci pierwszokomunijne będą miały odnowienie sakramentu Chrztu św. ze świecami po feriach zimowych w niedzielę 16 lutego na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Osoby, których nie zastaliśmy na kolędzie lub którym termin kolędy nie pasował prosimy o podanie swojego adresu w zakrystii lub telefonicznie na kolędę uzupełniającą na środę 29 stycznia. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w piątki od 10.00 do 12.00 i od 19.00 do 19.30.

                                        Plan kolędy w tym tygodniu:

27.01 PONIEDZIAŁEK

– od godz. 15.30

Ogrodowa, Słubicka
28.01 WTOREK 

– od godz. 15.30

PCK, Matejki
29.01 ŚRODA 

– od godz. 15.30

Widok, Piastów 10 i 10A, KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.     

 proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

 

Zobacz także

Liturgia dnia