OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.02.2020

VI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 

 

  1. W tym roku przypada 100-na rocznica urodzin św. Jana Pawła II.  Akcja Katolicka  naszej  diecezji zorganizowała Peregrynację  Relikwii Jana Pawła II  w  parafiach,  gdzie  działają   Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej.

     Od wczoraj Relikwie przebywają w naszej parafii. Biskup Tadeusz Lityński przewodniczył wczoraj uroczystej Mszy św. na powitanie Relikwii, które będą w naszej parafii do środy 19 lutego.

         Dzisiaj w niedzielę błogosławimy Relikwiami na każdej Mszy św. i modlimy się po każdej Mszy św. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo przy Relikwiach o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

 

W poniedziałek 17 lutego Relikwie będą w Sarbii

– o godz. 16.30 Msza św. i nabożeństwo przed Relikwiami,

a we wtorek 18 lutego w Gostchorzu o godz. 16.30 Msza św.

z nabożeństwem przed Relikwiami.

W środę na zakończenie Peregrynacji Relikwie będą w Kaplicy Szpitalnej

w Krośnie Odrz. o godz. 15.00 Msza św. i pożegnanie Relikwii.

    

  1. W maju odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100-ej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Nasza parafia organizuje również w tym czasie autokarową pielgrzymkę do Rzymu. Osoby, które się zapisały zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w auli parafialnej. Mamy już komplet miejsc.

 

  1. Z racji Światowego Dnia Chorych zbieraliśmy w minioną niedzielę ofiary do puszek na rzecz hospicjów naszej diecezji: hospicjum w Gorzowie Wlkp. i dwa hospicja w Zielonej Górze. Zebraną kwotę 2460 zł przekazaliśmy na wskazane konto. Wszystkich ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

 

  1. Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Dzieci pierwszokomunijne będą miały odnowienie sakramentu Chrztu św. ze świecami po feriach zimowych w niedzielę 16 lutego na Mszy św. o godz. 12.00.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII jutro w poniedziałek 17 lutego o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                            proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia