OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.03.2020

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W przyszłą niedzielę 8 marca zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Modlitwy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Prowadzenie czuwania i śpiew – parafialna grupa JP II.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 Podobnie jak w zeszłym roku mamy Drogę Krzyżową

po rannej Mszy św. o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

Dla dzieci ze szkół podstawowych Droga Krzyżowa

 o godz. 16.30 w kościele św. Andrzeja Ap.

 Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl

i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 1. Za tydzień w niedzielę będzie poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz.12.00. Poświęcone książeczki dzieci otrzymają na Mszy św. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę dla dorosłych w następny wtorek 10 marca w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 19.00.
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Spotkanie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę 4 marca w salce parafialnej.
 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na modlitewną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. Adorację Godziny Świętej poprowadzi Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Równocześnie przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w kościele pw. św. Andrzeja.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Kapłani odwiedzą w sobotę 7 marca chorych służąc posługą sakramentalną.
 1. W najbliższą sobotę przed II niedzielą miesiąca zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. W związku z panującym koronowirusem we Włoszech może być odwołana majowa pielgrzymka do Rzymu. Ostateczną decyzję podejmiemy na początku kwietnia. Podobnie będzie z planowaną Pielgrzymką do Chorwacji.
 2. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej dyżuruje kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w następny poniedziałek 9 marca o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 2.  Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla. Trasa liczy ponad 40 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Każdy z uczestników otrzyma rozważania jakie należy odczytać przy każdej stacji. Wyjście planowane jest w piątek przed Niedzielą Palmową 3 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje i zapisy przez stronę internetową EDK lub u ks. Marcina.
 3. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                             proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak    

Zobacz także

Liturgia dnia