OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 08.03.2020

  1. W związku  z  wprowadzonym  na  terenie  całej Polski Stanem Zagrożenia Epidemicznego  oraz  postanowieniami  naszego  Biskupa  Diecezjalnego odwołaliśmy Rekolekcje Wielkopostne oraz nabożeństwa wielkopostne – Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe.

 

  1. Nasz kościół    św. Andrzeja Apostoła  będzie  otwarty w niedziele i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Apostoła.

 

  1. Wszystkie Msze św. w tygodniu będą odbywały się tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 z możliwością uczestniczenia do 50 osób zgodnie z państwowym zarządzeniem.

 

  1. Zgodnie z prośbą naszego Biskupa zachęcamy do jednoczenia się w prywatnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30. Jako kapłani będziemy też każdego dnia modlili się wspólnie o 20.30 w naszej kaplicy domowej i będziemy przekazywać relacje na żywo przez Parafialny Facebook.

 

  1. Również niedzielna Msza św. o godz. 10.30 będzie przekazywana na żywo przez Parafialny Facebook.

 

  1. Wstrzymujemy spotkania grup parafialnych na okres trwania Stanu Zagrożenia Epidemicznego.

 

  1. Okazja do spowiedzi św. będzie zawsze pół godziny przed każdą Mszą św.

 

  1. Po Mszy św.   rozprowadzamy  tygodniki  katolickie  „Niedziela”  i  „Gość Niedzielny”  po 6 zł  oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak    

 

MODLITWA NA CZAS EPIDEMII

Okaż nam miłosierdzie dobry Ojcze, Wszechmogący Wieczny Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie.

Daj zdrowie chorym i odwagę tym, którzy im służą.

Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.

Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają.

Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Zobacz także

Liturgia dnia