OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 08.03.2020

 1. Już za tydzień 15 marca w III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Przemysła Skąpski z Józefowa pod Warszawą.

Nauki Rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. w niedzielę i później aż do środy 18 marca.

 1. Dzisiaj niedzielę 8 marca zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Prowadzenie czuwania i śpiew – parafialna grupa JP II.

 W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 Podobnie jak w zeszłym roku mamy Drogę Krzyżową

 po rannej Mszy św. o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 Dla dzieci ze szkół podstawowych Droga Krzyżowa

 o godz. 16.30 w kościele św. Andrzeja Ap.

 Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

 i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz.12.00. będzie poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych i wręczenie ich wszystkim dzieciom pierwszokomunijnym. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek 10 marca w kościele św. Jadwigi Śl. o g. 19.00.
 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII jutro w poniedziałek 9 marca o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej
 1. Organizujemy wyjazd do Zielonej Góry na film „Najświętsze Serce” do Multikina we wtorek 10 marca 2020 na godz. 18.30. Wyjazd z Krosna Odrz. z placu przy moście na dawnej ul. WOP o godz. 17.00. Koszt przejazdu i biletu do kina = 30zł. Zapisy po każdej Mszy św. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. we wtorek o godz. 16.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. W najbliższą sobotę przed III niedzielą miesiąca zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej dyżuruje kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
 1. Spotkanie Grupy Dekoracyjnej w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 2. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla.Trasa liczy ponad 40 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Każdy z uczestników otrzyma rozważania jakie należy odczytać przy każdej stacji. Wyjście planowane jest w piątek przed Niedzielą Palmową 3 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje i zapisy przez stronę internetową EDK lub u ks. Marcina.
 1. Od poniedziałku 9 marca wznowione będą prace konserwatorskie przy kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Wszystko wskazuje, że jeszcze w tym tygodniu porządek nabożeństw i Mszy św. będzie bez zmian.
 1. Zgodnie z prośbą Biskupa diecezjalnego w związku z panująca epidemią koronawirusa po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje: Święty Boże, Święty Mocny…
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” po 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Dzisiaj w całej Polsce ma po Mszach św. zbiórkę do puszek na cele misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak  

Zobacz także

Liturgia dnia