OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.03.2020

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski Stanem Zagrożenia Epidemicznego oraz postanowieniami naszego Biskupa Diecezjalnego odwołaliśmy Rekolekcje Wielkopostne.
  2. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Apostoła jest otwarty w niedziele i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Apostoła – również do prywatnego odmawiania nabożeństw wielkopostnych.
  1. Wszystkie Msze św. w tygodniu odbywają się tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 z możliwością uczestniczenia do 50 osób zgodnie z państwowym zarządzeniem.
  1. Zgodnie z prośbą naszego Biskupa zachęcamy do jednoczenia się w prywatnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30. Jako kapłani będziemy też każdego dnia modlili się wspólnie o 20.30 w naszej kaplicy domowej i będziemy przekazywać relacje na żywo przez Parafialny Facebook. Niedzielna Msza św. o godz. 10.30 jest przekazywana na żywo przez Facebook.
  1. Wstrzymaliśmy też spotkania grup parafialnych na okres trwania Stanu Zagrożenia Epidemicznego. Okazja do spowiedzi św. będzie zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi św. na późniejszy termin.
  1. W środę 25 marca mamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie kolejnej edycji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przygotowane deklaracje Duchowej Adopcji wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  1. Z powodu epidemii odwołaliśmy Parafialną Pielgrzymkę do Rzymu planowaną na maj tego roku. Osoby, które wpłaciły już pierwsze raty otrzymają pełny zwrot u ks. Proboszcza – dotyczy to wpłat dokonanych na konto Biura Podróży SIMON, jak również wpłaconych osobiście proboszczowi. Biuro Podróży SIMON przelało całą kwotę wpłat na konto parafialne z załączoną listą. Jako Parafia możemy też przesłać zwrot wpłaconej kwoty na wskazane konto.
  1. Rozpoczynamy po raz kolejny Wielkanocną Akcję Caritas w ramach której rozprowadzamy świece. Podobnie jak w latach ubiegłych mają one kształt świecy ozdobnej na stół wielkanocny.

       Dzięki zeszłorocznej akcji Caritas m.in. pomogliśmy w utrzymaniu przez cały rok 31 syryjskim rodzinom w ramach Programu „Rodzina Rodzinie”.

      W tym roku planujemy, aby część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona została na pomoc dzieciom w Rwandzie, którymi na co dzień opiekują się Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Aby dziecko w Rwandzie mogło podjąć naukę w szkole musi mieć zakupiony mundurek szkolny. Stąd też caritas diecezjalna postanowiła, aby każda parafia dzięki dystrybucji świec wielkanocnych miała swój udział w przekazaniu ofiary na mundurek szkolny dla rwandyjskiego dziecka. Chcemy ufundować 270 mundurków szkolnych.

        Ofiarę 15 zł za świecę prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

  1. Po Mszy św.   rozprowadzamy tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 6 zł oraz oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Druk „Gościa Niedzielnego” został wstrzymany.  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak    

Zobacz także

Liturgia dnia