OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.03.2020

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski Stanem Epidemii oraz postanowieniami naszego Biskupa Diecezjalnego odwołaliśmy Rekolekcje Wielkopostne.
 2. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Apostoła jest otwarty w niedziele i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Apostoła – również do prywatnego odmawiania nabożeństw wielkopostnych.
 1. Wszystkie Msze św. w tygodniu odbywają się tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 z możliwością uczestniczenia do 5 osób zgodnie z państwowym zarządzeniem. Stwórzmy możliwość uczestniczenia we Mszy św. osobom, które zamawiały Mszę św.
 1. Zgodnie z prośbą naszego Biskupa zachęcamy do jednoczenia się w prywatnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30. Jako kapłani modlimy się wspólnie każdego dnia o 20.30 w naszej kaplicy domowej na plebani i przekazujemy relacje na żywo przez Parafialny Facebook. Niedzielna Msza św. o godz. 10.30 jest również przekazywana na żywo przez Facebook.
 1. Wstrzymaliśmy też spotkania grup parafialnych na okres trwania Stanu Epidemii. 
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Proponujemy szczególna formę spowiedzi św. w piątek 3 kwietnia w auli parafialnej w godzinach od 12.00 do 14.00; oraz od 18.00 do 20.00. Będzie specjalnie przygotowane miejsce, mające 2 metry odległości między penitentem a spowiednikiem i zapewniające dyskrecję i warunki sanitarne zgodnie z wytycznymi Biskupa Diecezjalnego.

  Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca 4 kwietnia zapraszamy na spowiedź św. do Kościoła Garnizonowego, gdzie również będziemy pomagać spowiadać. W Kościele Garnizonowym spowiedź będzie w sobotę od godz. 13.00 do 17.00 w zakrystii i kancelarii z zapewnieniem 2 metrów odległości między penitentem a spowiednikiem. Tych wierzących, którzy mają obawy przed wychodzeniem z domu, albo znajdują się w kwarantannie, lub też chorują, prosimy by uczynić akt żalu doskonałego i poczekać ze spowiedzią do stosownej okazji. 

 1. Mamy wiele zapytań od rodziców dzieci pierwszokomunijnych o termin pierwszej Komunii św. w kontekście stanu epidemii. Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkoły do 18 maja 2020r. termin Pierwszej Komunii św. przesuwamy na 19-20 września 2020r. Jeżeli jednak dzieci wrócą do szkół do 18 maja 2020r. i nie będzie ograniczeń w zgromadzeniach termin Pierwszej Komunii św. będzie bez zmian: 30-31 maja 2020r.

 1. Rozpoczynamy po raz kolejny Wielkanocną Akcję Caritas w ramach której rozprowadzamy świece. Część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na pomoc dzieciom w Rwandzie, którymi na co dzień opiekują się Siostry Zakonne z Polski. Aby dziecko w Rwandzie mogło podjąć naukę w szkole musi mieć zakupiony mundurek szkolny. Chcemy ufundować z tych ofiar 270 mundurków szkolnych. Ofiarę 15 zł za świecę prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 1. Po Mszy św.   rozprowadzamy tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 6 zł. Druk „Gościa Niedzielnego” został wstrzymany.  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak     

Zobacz także

Liturgia dnia