OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 VI 2018

XI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Dzisiaj odbywają się w Rokitnie centralne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji. Z grupą z naszej parafii pojechał wikariusz ks. Michał.

 

  1. W pierwszych dniach wakacji 26 i 27 czerwca br organizujemy w Krośnie Odrzańskim dwudniowe rekolekcje pod nazwą „Strefa Mocy”.

      Ekipa rekolekcyjna działająca przy Szkole Nowej Ewangelizacji w Otwocku poprzez uwielbienie, świadectwa ludzi, modlitwę i muzykę pragną dotrzeć do osób, które straciły relacje z Bogiem i Kościołem oraz tych, którzy nie znają jeszcze żywego Boga.

      W naszej diecezji podobne rekolekcje odbędą się w Gorzowie i Zielonej Górze. Są one głoszone z mobilnej sceny na tirze z zawodowym pełnym mocy nagłośnieniu i telebimie.

      Wszystko będzie odbywało się na placu przed Gimnazjum przy hali sportowej. Zapraszamy wszystkich chętnych od godz. 18.00 do 22.00. Spotkanie wolontariuszy i chętnych do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia we wtorek 19 czerwca o godz. 19.15 w auli parafialnej.

 

  1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.

 

  1. W najbliższy piątek mamy oficjalne zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży krośnieńskich szkół. Zapraszamy na okolicznościową Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. z udziałem pocztów sztandarów wszystkich szkół w piątek o godz. 8.30.

 

  1. Zaczynamy zapisy na szlak kolejnej Pieszej Pielgrzymki z Krosna Odrzańskiego do Częstochowy w dniach od 1 do 12 sierpnia. Nasza grupa biało-żółta pielgrzymuje w ramach Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy. Kolejne spotkanie organizacyjne osób idących w pielgrzymce w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

  1. W niedzielę 24 czerwca rozpocznie się Autokarowa Pielgrzymka do Wilna. Wyjazd przy kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 6.00 rano. Mszę św. niedzielą pielgrzymi będą mieli w Warszawie o godz. 13.30 w Świątyni Opatrzności Bożej.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Jak zapowiadaliśmy mamy dzisiaj zbiórkę do puszek po Mszach św. na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                     

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia