OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 IV 2020

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

  1. Najnowsze rządowe wskazania pozwalają nam od jutrzejszego poniedziałku na zmianę ilości osób w naszych świątyniach – jedna osoba na 15 m kw.

      Wynika z tego, że w naszym kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śl. będzie mogło być 65 osób.

      W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła – 20 osób,

w Gostchorzu – 7 os. i w najmniejszym kościele naszej parafii w Sarbii tylko 2 os.

Równocześnie przypominamy o obowiązku noszenia także wewnątrz kościoła opaski na ustach i nosie. Starajmy się podporządkować wyznaczonym normom.

  1. Dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. przez telewizję i radio. W każdą niedzielę transmitujemy na żywo naszą Mszę św. o godz. 10.30 przez parafialny Facebook.
  1. Zgodnie z prośbą naszego Biskupa zachęcamy do jednoczenia się w prywatnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30. Jako kapłani modlimy się wspólnie każdego dnia o 20.30 w naszej Kaplicy Domowej na plebanii i przekazujemy relacje na żywo przez Parafialny Facebook. Również dzisiejsza modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 będzie transmitowana przez internet.
  1. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Apostoła jest otwarty w niedziele i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Apostoła.
  1. Msze św. w tygodniu odprawiane są tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. W związku z panujaca epidemią odwołany jest majowy termin uroczystości pierwszokomunijnych w naszej diecezji. Nowy termin to 19-20 września tego roku – oczywiście jeśli dzieci rozpoczną rok szkolny od 1 września.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy jeszcze świąteczne tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia