OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03 V 2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiaj w Narodowe Święto 3 Maja mamy dodatkową Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 9.15. Jest to Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z obecnością pocztów sztandarowych instytucji państwowych i pozarządowych.
  2. Przypominamy, że wg najnowszych wskazań rządowych w naszym kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śl. może być na Mszach św. lub spotkaniach parafialnych 65 osób. W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła – 20 osób, w Gostchorzu – 7 os. i w najmniejszym kościele naszej parafii w Sarbii tylko 2 os.

           Równocześnie przypominamy o obowiązku noszenia także wewnątrz kościoła opaski na ustach i nosie. Dodatkowo w kościele św. Jadwigi wyznaczone są miejsca, gdzie można usiąść. Starajmy się podporządkować wyznaczonym normom.

  1. Dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. przez telewizję i radio. W każdą niedzielę transmitujemy na żywo naszą parafialną Mszę św. o godz. 10.30 przez Facebook i telewizję kablową.
  1. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Apostoła jest otwarty w każdą niedzielę i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Apostoła.
  1. Rozpoczęliśmy odprawiać nabożeństwa majowe. Zapraszamy na godz. 17.15 każdego dnia od poniedziałku do niedzieli. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie jedna część różańca w intencji ustania epidemii i śpiewana litania loretańska. Nabożeństwo kończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. We wtorek i sobotę nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl., natomiast w pozostałe dni w kościele św. Andrzeja Apostoła. Poranne Msze św. w tygodniu tylko w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

  1. Krąg Biblijny wznawia spotkania formacyjne – zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00 do kościoła pw. św. Andrzeja.
  1. Podobnie wznawiają spotkania inne wspólnoty. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele św. Andrzejka Ap.
  1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 7 maja na Godzinę Świętą do kościoła św. Andrzeja Ap. po wieczornej Mszy św.
  1. Wznawiamy także nauki dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka. Najbliższe spotkanie w sobotę 9 maja o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                    

ks. Zbigniew Samociak – proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy aż 6 zmarłych:                           

27.04.2020 – + Adrzej Duź

29.04.2020 – + Marek Zimoch

28.04.2020 – + Wioletta Stefańczyk

29.04.2020 – + Zofia Nowicka

30.04.2020 – + Irena Maniewicz

02.05.2020 – + Michał Twardy

W tym tygodniu będą nabożeństwa pogrzebowe:

   + Dariusz Wojtkowiak  – pogrzeb: 04.05.2020

godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Jadwigi

godz. 13.00 – Procesja od bramy do grobu na cmentarzu

   + Andrzej Oleszczuk – pogrzeb: 06.05.2020

godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Andrzeja

godz. 13.00 – Procesja od bramy do grobu na cmentarzu

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,                                                        

a światłość wiekuista niechaj im świeci.


Zobacz także

Liturgia dnia