OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE10 V 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Apel o podjęcie modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia

Umiłowani w Chrystusie,

z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa na świecie. Proszę zatem wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o włączenie się z hojnością serca w to wspólne duchowe dzieło, według własnego rozeznania podejmując modlitewne błaganie, wyrzeczenie i jałmużnę.

Na prośbę Papieża Franciszka do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej skutków.

Wszystkim odpowiadającym na ten apel udzielam swojego błogosławieństwa

+ Tadeusz Lityński – Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  1. Dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. przez telewizję i radio. W każdą niedzielę transmitujemy na żywo także naszą parafialną Mszę św. o godz. 10.30 przez Facebook i telewizję kablową.
  1. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Ap. jest otwarty w każdą niedzielę i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Ap.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.15 każdego dnia od poniedziałku do niedzieli. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie jedna część różańca w intencji ustania epidemii i śpiewana litania loretańska. Nabożeństwo kończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

We wtorek, sobotę i niedzielę nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św.

w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Tak więc niedzielne Msze św. wieczorne w soboty i niedziele będą odbywały się w czasie epidemii w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

Natomiast w pozostałe dni w kościele św. Andrzeja Ap. Poranne Msze św. w tygodniu tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

  1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do kościoła pw. św. Andrzeja Ap.
  1. Podobnie wznowiły spotkania inne wspólnoty. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele św. Andrzeja Ap.
  1. W środę 13 maja mamy Dzień Fatimski, dlatego zapraszamy do kościoła pw. św. Jadwigi Śl. na 17.15 na Różaniec Fatimski, nabożeństwo majowe, Mszę św. o godz. 18.00 i zakończymy Apelem Jasnogórskim po Mszy św.
  1. Wznowiliśmy także nauki dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka. Najbliższe spotkanie w sobotę 16 maja o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. W związku z panującą epidemią przełożyliśmy na sierpień Pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie. Dokładnie od 14 do 23 sierpnia (10 dni). Osoby, którym termin nie pasuje mogą odebrać wpłacone zaliczki i wpisowe u proboszcza. Spotkanie uczestników w następny wtorek 19 maja o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                                                             proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia