OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE17 V 2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Jutro w poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i okolicznościowym spotkaniem przy Obelisku ku czci Jana Pawła II na Krośnieńskim Bulwarze o godz. 19.00.

                 W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania. Jutro w poniedziałek  18 maja o godzinie 18:00 w Pierwszym Programie Telewizji Polskiej.

  1. Dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. przez telewizję i radio. Również transmitujemy na żywo Mszę św. z naszej parafii przez Facebook i telewizję kablową w każdą niedzielę o godz. 10.30. Najnowsze limity ilości osób w naszych kościołach to:

97 osób w kościele pw. św. Jadwigi Śl.,

30 osób w kościele pw. św. Andrzeja Ap.,

w Gostchorzu 10 osób i w Sarbii – 5.

  1. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Ap. jest otwarty w każdą niedzielę i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Ap.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.15 każdego dnia od poniedziałku do niedzieli. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie jedna część różańca w intencji ustania epidemii i śpiewana litania loretańska. Nabożeństwo kończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W  sobotę, niedzielę i we wtorek nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna

w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

Tak więc niedzielne Msze św. wieczorne w soboty i niedziele

 będą odbywały się w czasie epidemii w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

Poranne Msze św. w tygodniu tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

  1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele św. Andrzeja Ap.
  1. W przyszłą niedziele będziemy mieli uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.
  1. W związku z panującą epidemią przełożyliśmy na sierpień Pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie. Odbędzie się od 14 do 23 sierpnia (10 dni). Osoby, którym termin nie pasuje mogą odebrać wpłacone zaliczki i wpisowe u proboszcza. Spotkanie uczestników w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w najbliższy czwartek 21 maja o godz. 19.00
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                                                           

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

 

Zobacz także

Liturgia dnia