OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 V 2020

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

 1. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego – każdego dnia na zakończenie wieczornej Mszy św. odmawiamy nowennowe modlitwy.
 1. W najbliższą sobotę 30 maja zapraszamy na wieczorne Czuwanie Modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej od godz. 19.00. Czuwanie poprowadzi Grupa Muzyczna JPII.
 1. Dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. przez telewizję i radio. Również transmitujemy na żywo Mszę św. z naszej parafii przez Facebook i telewizję kablową w każdą niedzielę o godz. 10.30.
 1. Limity ilości osób w naszych kościołach to: 97 osób w kościele pw. św. Jadwigi Śl., 30 osób w kościele pw. św. Andrzeja Ap., w Gostchorzu 10 osób i w Sarbii – 5.
 1. Przypominamy, że z powodu trwającej epidemii przyjmujemy Komunię św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Składamy dłonie jedna na drugą i przy kapłanie wkładamy Komunię św. do ust.
 1. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Ap. jest otwarty każdego dnia od porannej Mszy św. do godz. 19.00. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Ap.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.15. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie jedna część różańca w intencji ustania epidemii i śpiewana litania loretańska. Nabożeństwo kończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W  sobotę, niedzielę i we wtorek nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna

w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

Poranne Msze św. w tygodniu tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. 

 1. W poniedziałek spotkanie Grupy Biblijnej w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 19.00.
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 2. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele św. Andrzeja Ap.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                              

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia