OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE07.VI.2020r.

X NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Przypominamy, że nasz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński odwołał z dniem 1 czerwca udzieloną wcześniej dyspensę dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad świętowania Dnia Pańskiego. Oczywiście dalej zwolnione są z tego nakazu osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też osoby niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św. z innych ważnych przyczyn.
 1. Mimo zniesienia limitów osób uczestniczących we Mszy św. w kościołach pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa a na zgromadzeń religijnych na zewnątrz kościołów dystans 2 metrów między osobami lub obowiązek zakrywania ust i nosa.
 1. Z powodu trwającej epidemii dalej zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Składamy dłonie jedna na drugą i przy kapłanie wkładamy Komunię św. do ust.
 1. Z powodu trwającej epidemii uroczystość Bożego Ciała w najbliższy czwartek 11 czerwca będziemy przeżywali tylko w naszym kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śl. Po każdej Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 będzie procesja do trzech ołtarzy wewnątrz kościoła św. Jadwigi i zakończymy procesję na zewnątrz kościoła przy ustawionym czwartym ołtarzu, gdzie udzielimy uroczystego błogosławieństwa kończącego uroczystość Bożego Ciała. Tak, więc zapraszamy na Mszę św. z procesją na godz. 8.00, 10.00 lub 12.00, a wieczorna Msza św. o g. 18.00 będzie bez procesji. Msze św. w Boże Ciało na filiach w Sarbii i Gostchorzu jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

 2. Z racji Oktawy Bożego Ciała Msza św. wieczorna w piątek 21 czerwca będzie w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00 i po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła.
 3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Bożego Ciała i dni wolnych jest dana w naszej parafii dyspensa od zakazu spożywania mięsa w piątek.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17.30.
 1. W sobotę 13 czerwca z racji Dnia Fatimskiego nabożeństwo czerwcowe będzie po rannej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. natomiast wieczorem w sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św.
 1. W poniedziałek 8 czerwca zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00 w kościele pw. Andrzeja Ap.
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Dalej aktualny jest Spacer Miłosierdzia przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. w każdą środę od godz. 20.00 do 21.00.
 1. Znamy już termin Sakramentu Bierzmowania dla nasze młodzieży z VIII klas – jest piątek 26 czerwca br. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z VIII klas w najbliższą środę 10 czerwca o godz. 16.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Natomiast młodzież z VII klas przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w następny poniedziałek 15 czerwca o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w sali przy Biurze Parafialnym.
 1. Od 3 lat w piątek po Uroczystości Bożego Ciała wyruszała z naszej parafii piesza pielgrzymka do Rokitna przez Paradyż w intencji powołań. Ponieważ w tym roku jest to niemożliwe w takiej formie jak zawsze, chcemy, aby to pielgrzymowanie i modlitwa w intencji powołań odbyło się na terenie naszej parafii. Dlatego w piątek po Uroczystości Bożego Ciała 12.06. przejdziemy pieszo od kościoła św. Andrzeja do Sarbi i tam zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00 w intencji powołań. Po Mszy powrót samochodami. W sobotę wyruszymy do Gostchorza i tam po Mszy św. o godz. 11.30 przyjedziemy do Krosna Odrz. Wyjście każdego dnia o godzinie 10.00 z kościoła św. Andrzeja. Chętnych do takiej formy pielgrzymowania prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po Mszach św. do czwartku lub przez parafialny Facebook.
 1. Organizowany jest Kurs Przedmałżeński w Bytnicy w dniach 22-27 czerwca br. Spotkania odbywają się każdego dnia w kościele parafialnym w Bytnicy o g. 19.00. Uczestnictwo nie musi być poprzedzone wcześniejszym zgłoszeniem.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. W przyszłą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                              

                                                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia