OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 31 V 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Wczoraj wieczorem mieliśmy Czuwanie Modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej prowadzone przez Grupę Muzyczną JPII. Wszystkim organizatorom Czuwania serdecznie dziękujemy.
 1. Przypominamy, że z powodu trwającej epidemii dalej zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Składamy dłonie jedna na drugą i przy kapłanie wkładamy Komunię św. do ust.
 1. Cieszymy się, że od wczoraj zostały zniesione limity osób uczestniczących w Mszy św. w kościołach i salkach parafialnych. Pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego.
 1. Nasz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński odwołał z dniem 1 czerwca udzieloną wcześniej dyspensę dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad świętowania Dnia Pańskiego. Oczywiście dalej zwolnione są z tego nakazu osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też osoby niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św. z innych ważnych przyczyn.
 1. Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała obwarowana jest ograniczeniami wciąż trwającego stanu epidemii. Ze względu na limit zgromadzeń 150 osób, obchody uniemożliwiają tradycyjną procesję eucharystyczną ulicami naszego miasta. W przyszłą niedzielę przedstawimy formę przeżywania tegorocznego święta Bożego Ciała.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17.30.
 1. W sobotę, niedzielę i we wtorek nabożeństwo czerwcowe i Msza św. wieczorna

w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Poranne Msze św. w tygodniu tylko w kościele pw. św. Andrzeja.

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. auli parafialnej. Dalej aktualny jest Spacer Miłosierdzia przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. w każdą środę od godz. 20.00 do 21.00.
 1. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na czuwanie po wieczornej Mszy św. w ramach Godziny Świętej prowadzone przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca 6 czerwca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                                                           

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia