OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKLA – 14 VI 2020

 1. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom pomagającym nam w przystrojeniu ołtarzy na święto Bożego Ciała. Bóg zapłać paniom z grup parafialnych za przyniesione kwiatki, Akcji Katolickiej za dekorację ołtarza na zewnątrz kościoła.
 1. Z racji Oktawy Bożego Ciała wieczorne Msze św. i nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną będą odprawiane do czwartku włącznie w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie Oktawy w czwartek procesja będzie do czterech ołtarzy wewnątrz kościoła oraz poświęcimy wianki i zioła.
 1. W piątek 19 czerwca mamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w każdy piątek. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje zakaz spożywania mięsa. Po wieczornej Mszy św. w piątek odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego w auli parafialnej. Msza św. patronalna w Gostchorzu przełożona jest na niedzielę 21 czerwca o godz. 9.30.
 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas tegorocznych obchodów odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Każdego dnia w tygodniu Główna Msza św. w sanktuarium o godz. 11.00. Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla z intronizacją relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Dokładny plan uroczystości w Rokitnie na plakacie przed kościołem.
 1. We wtorek 16 czerwca przypada VIII rocznica święceń biskupich Biskupa Tadeusza Lityńskiego – polecajmy go opiece Bożej Opatrzności.
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Zapraszamy na spotkanie z kapłanem w ramach Spaceru Miłosierdzia przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. w każdą środę od g. 20.00 do 21.00.
 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII jutro w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoł
 1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w sali przy Biurze Parafialnym.
 1. Organizowany jest Kurs Przedmałżeński w Bytnicy w dniach 22-27 czerwca br. Spotkania odbywają się każdego dnia w kościele parafialnym w Bytnicy o g. 19.00. Uczestnictwo nie musi być poprzedzone wcześniejszym zgłoszeniem.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Zbieramy dzisiaj do puszek ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                                                                                                  

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia