OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.XI.2020r.

         I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejszą  niedzielą  rozpoczynamy  Okres Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwentowe Msze św.

       Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Z racji trwającej epidemii nie będzie specjalnych Mszy św. Roratnich dla dzieci.

       Wieczorne Msze św. w Adwencie będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty i w niedziele o godz. 18.00.

  1. Tradycyjne Rekolekcje  Adwentowe  rozpoczniemy  w  naszej  parafii w III Niedzielę Adwentu 13 grudnia i poprowadzi je o. Krzysztof Gajewski – proboszcz w gorzowskiej parafii oo. Kapucynów.
  1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie są roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła.

      Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

  1. Wszystko wskazuje, że z powodu panującej epidemii nie będzie po Świętach Bożego Narodzenia wizyty  duszpasterskiej  w  domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolędy.
  1. To już rok jak mamy w naszej parafii inicjatywę Spaceru Miłosierdzia przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. To okazja, aby skorzystać z sakramentu pojednania, wspólnej modlitwy, czy po prostu rozmowy. Najczęściej jest to forma spaceru. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej dyżuruje kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
  1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ramach Godziny Świętej w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani przychodzący co miesiąc do chorych poinformują telefonicznie o swoim przyjściu z posługą sakramentalną.
  1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże – 15 zł.
  1. Po Mszy św.  rozprowadzamy  tygodniki  katolickie  „Niedziela”  i  „Gość Niedzielny” w  cenie 6 zł oraz Kalendarz Katolicki 16-stronicowy na 2021r. w cenie 3 zł i oczywiście nasz  bezpłatny  Biuletyn  

       Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia