OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKLA – 21 VI 2020

 1. W najbliższy piątek 26 czerwca będziemy mieli w naszej parafii Sakrament Bierzmowania udzielany przez Biskupa Stefana Regmunta. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Próby organizacyjne dla kandydatów z klas VIII będą w poniedziałek i środę o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Spowiedź dla kandydatów i świadków w czwartek o godz. 18.00 a po spowiedzi Generalna Próba w kościele.
 1. Z racji panującej epidemii bardzo prosimy o ograniczoną liczbę osób zaproszonych na bierzmowanie – tylko rodzice i świadek bierzmowania.
 1. Równocześnie przypominamy, że mimo zniesienia limitów osób uczestniczących we Mszy św. w kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa. Zachęcamy także do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Składamy dłonie jedna na drugą i przy kapłanie wkładamy Komunię św. do ust.
 1. W tym tygodniu mamy także zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież i dzieci na Mszę św. w piątek 26 czerwca o godz. 8.00 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Zapraszamy na spotkanie z kapłanem w ramach Spaceru Miłosierdzia przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. w każdą środę od g. 20.00 do 21.00.
 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w sobotę 27 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 w auli parafialnej.
 2. Termin Pierwszej Komunii św. pozostaje bez zmian tj. 19-20 września br. Natomiast w najbliższą sobotę mała grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. na życzenie rodziców w dodatkowym terminie o godz. 12.00. Odbiór zamówionych alb pierwszokomunijnych w zakrystii kościoła św. Jadwigi Śl.
 1. Od jutrzejszego poniedziałku 22 czerwca br. rozpocznie się Tygodniowy Kurs Przedmałżeński w Bytnicy. Spotkania odbywają się każdego dnia w kościele parafialnym w Bytnicy o godz. 19.00 do soboty włącznie. Uczestnictwo nie musi być poprzedzone wcześniejszym zgłoszeniem.
 1. Jak informowaliśmy wcześniej organizujemy Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 14-23 sierpnia br. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Dokładne informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii lub u ks. proboszcza.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                              

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia