OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 VI 2018

XII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. W najbliższy wtorek i środę 26 i 27 czerwca organizujemy w Krośnie Odrzańskim dwudniowe rekolekcje pod nazwą „Strefa Mocy”.

      Ekipa rekolekcyjna działająca przy Szkole Nowej Ewangelizacji w Otwocku poprzez uwielbienie, świadectwa ludzi, modlitwę i muzykę pragną dotrzeć do osób, które straciły relacje z Bogiem i Kościołem oraz tych, którzy nie znają jeszcze żywego Boga.

      W naszej diecezji podobne rekolekcje odbędą się w Gorzowie i Zielonej Górze. Są one głoszone z mobilnej sceny na tirze z zawodowym pełnym mocy nagłośnieniu i telebimie.

      Wszystko będzie odbywało się na placu przed Gimnazjum przy hali sportowej. Zapraszamy wszystkich chętnych od godz. 18.00 do 22.00 we wtorek i środę. Po każdej dzisiejszej Mszy św. organizatorzy będą rozdawali ulotki i słodki prezencik.

 

  1. W piątek mamy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła i dlatego nie obowiązuje w najbliższy piątek zakaz spożywania mięsa. Msze św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 9.00 i 18.00.

 

  1. Wspólnota Apostolatu Maryjnego ma spotkanie w sobotę po rannej Mszy św. o godz. 9.00.

 

  1. Zaczęliśmy zapisy na szlak kolejnej Pieszej Pielgrzymki z Krosna Odrzańskiego do Częstochowy w dniach od 1 do 12 sierpnia. Nasza grupa biało-żółta pielgrzymuje w ramach Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Całkowity koszt pielgrzymki 140zł. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii lub u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy.

 

  1. Grupa pieszych pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego wkroczy na Jasną Górę 12 sierpnia. Tradycją jest, że tego dnia do Częstochowy udają się również przedstawiciele naszej parafii, by powitać pątników i wspólnie z nimi uczestniczyć w modlitwie. W tym celu, podobnie jak przed rokiem, organizowany jest autokar, który wyjedzie z Krosna Odrzańskiego w sobotę 11 sierpnia w godzinach rannych. Nocleg będzie w Domu Pielgrzyma Sióstr Betanek. Wyjazd z Częstochowy planuje się w niedzielę 12 sierpnia ok. godz. 15.00. Koszt pielgrzymki z noclegiem i obiadem przed wyjazdem 130 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. Mamy już tylko kilka miejsc wolnych.

 

  1. W trakcie wakacji już od przyszłej niedzieli będzie w Gostchorzu Msza św. o godz. 9.15. Biuro Parafialne jest czynne w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                     

Zobacz także

Liturgia dnia