OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 28 VI 2020

 1. W miniony piątek mieliśmy udzielany dla młodzieży 8 klas Sakrament Bierzmowania w kościele pw. św. Jadwigi Śl. – z naszej parafii aż 60 osób przystąpiło do bierzmowania.

Natomiast wczoraj w sobotę mieliśmy dodatkowy termin Pierwszej Komunii św. dla 11 dzieci.

 

 1. Termin Pierwszej Komunii św. dla głównej grupy pozostaje bez zmian tj. 19-20 września br. Odbiór zamówionych alb pierwszokomunijnych w zakrystii kościoła św. Jadwigi Śl. Wiele osób pyta o termin I Komunii św. w roku 2021 – jest to przedostatnia sobota i niedziela mają. Dzieci ze Szkoły Podst. nr 2 będą miały w sobotę 22 maja 2021r. o godz. 12.00 a dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 3 w niedzielę 23 maja też o godz. 12.00.

 

 1. W ostatni wtorek 23 czerwca wielu kapłanów naszej diecezji otrzymało dekrety od Biskupa na zmianę parafii. Wszyscy nasi kapłani w Krośnie Odrzańskim pozostaną bez zmian w naszej parafii na kolejny rok duszpasterski. W naszym dekanacie nastąpi zmiana proboszcza w Maszewie – ks. Andrzej Skoblicki odchodzi na proboszcza do Głogowa.

 

 1. Przypominamy, że mimo zniesienia limitów osób uczestniczących we Mszy św. w kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa. Zachęcamy także do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Składamy dłonie jedna na drugą i przy kapłanie wkładamy Komunię św. do ust.

 

 1. Rozpoczął się okres wakacyjny – porządek Mszy św. w Krośnie jest bez zmian, jedynie w kościele filialnym w Gostchorzu Msza św. niedzielna będzie o godz. 9.15. Kancelaria Parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu tylko w piątek od godz. 10.00 do 11.00 i wieczorem od 16.00 do 17.30. W trakcie wakacji zawieszamy inicjatywę środowego Spaceru Miłosierdzia przy kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godzinną adorację Najśw. Sakramentu w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w czwartek po wieczornej Mszy św. w ramach Godziny Świętej prowadzonej przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pól godziny przed każdą Mszą św. W pierwsza sobotę miesiąca 4 lipca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. U chorych ks. Marka wizyta będzie za dwa tygodnie 11 lipca.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Jak informowaliśmy wcześniej organizujemy Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 14-23 sierpnia br. Mamy jeszcze 6 miejsc wolnych. Dokładne informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii lub u ks. proboszcza. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 16 lipca o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                              

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia