OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 VII 2020

XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. W najbliższą sobotę 25 lipca mamy dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Z tego powodu rozpoczyna się dzisiaj Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Bezpieczeństwo na drogach to ważny temat również dla nas ludzi wierzących. Skłania nas do tego przede wszystkim liczba wypadków i tragedii drogowych w Polsce i konsekwencje tych wypadków, liczba ofiar i rannych. Do tego także grzechy kierowców: gołym okiem widoczne, lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowania wielu kierowców na drogach, brawura, nadmierna prędkość, brak kultury drogowej i ciągle obecna nietrzeźwość za kierownicą. Zwracajmy się często z tymi sprawami do Boga i módlmy się, aby nasze postawy, także za kierownicą, były godne chrześcijan, którzy cenią życie i chronią je, którzy nie narażają ani swego, ani życia innych na niebezpieczeństwo. Kierujmy się miłością na drodze! Niech Duch Święty udziela nam swego światła i uczy nas mądrości potrzebnej do dobrego życia i modrego korzystania z pojazdów. 
  1. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w dniu św. Krzysztofa w sobotę rano po Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 9.00 i wieczorem bezpośrednio po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00.
  1. W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jednak organizatorzy Pieszej Pielgrzymki zachęcają do przyjazdu autokarami do Częstochowy i tam odbędzie wspólne wejście na Jasną Górę Alejami Najśw. Maryi Panny tak jak to zwykle bywało co roku na zakończenie pielgrzymki. Organizujemy autokar, który wyjedzie z Krosna Odrzańskiego we wtorek 11 sierpnia o godz. 7.00 rano z placu przy moście. Nocleg w Częstochowie będzie w Domu Pielgrzyma Sióstr Betanek. Wyjazd z Częstochowy planuje się w środę 12 sierpnia ok. godz. 15.00. Koszt pielgrzymki z noclegiem i obiadem przed powrotnym wyjazdem 140 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  1. Przypominamy, że mimo zniesienia limitów osób uczestniczących we Mszy św. w kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa. Zachęcamy także do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem.
  1. Trwa okres wakacyjny – porządek Mszy św. w Krośnie Odrzańskim jest bez zmian.
  1. Kancelaria Parafialna czynna jest w lipcu i sierpniu tylko w piątki od godz. 10.00 do 11.00 i wieczorem od 16.00 do 17.30.
  1. Jak informowaliśmy wcześniej organizujemy Pielgrzymkę do Chorwacji w dniach 14-23 sierpnia br. Sześć noclegów będzie w jednym hotelu czterogwiazdkowym tuż przy morzu i z tego miejsca będziemy wyruszać na zwiedzanie. Niestety do Medjugorie wjazd jest niemożliwy dlatego odwiedzimy sanktuaria i starożytne miasta tylko w Chorwacji. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Dokładne informacje i zapisy w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. W okresie wakacyjnym wstrzymaliśmy druk naszego biuletynu parafialnego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również na konto parafialne.                                                                                                                  

                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia