OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.VIII.2020r.

XXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom wczorajszej pielgrzymki pieszej do Sarbii na odpust Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy także mieszkańcom Sarbii za zorganizowanie odpustowego spotkania po Mszy św.
 1. Dzieci i młodzież oraz grono pedagogiczne krośnieńskich szkół zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek 1 września o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Z okazji 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się we wtorek 1 września w Krośnie Odrzańskim uroczysta Msza św. za Ojczyznę z Kompanią Honorową Wojska Polskiego w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy do Zamku Piastowskiego na spotkanie z pieśniami żołnierskimi o godz. 19.00.
 2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej termin I Komunii św. w naszej parafii to 19-20 września tego roku o godz. 12.00. W sobotę 19 września będą dzieci ze Szkoły Podst. nr 1 i 3 a w niedzielę dzieci ze Szkoły Podst. nr 2. Pierwsze próby dla dzieci w kościele odbędą się w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek  7-8 września o godz. 16.30. Niektórzy rodzice nie odebrali jeszcze zamówionych alb komunijnych – odbiór w zakrystii kościoła św. Jadwigi Śl. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych z klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy na Koncert muzyki poważnej MAGNIFICAT ANIMA MEA w kościele św. Jadwigi Śl. przyszłą niedzielę 6 września o godz. 16.00. Wystąpią soliści operowi i zespół Dokładne informacje na plakacie. Wstęp wolny.
 1. Przypominamy, że mimo zniesienia limitów osób uczestniczących we Mszy św. w kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa. Zgodnie z zaleceniami naszych biskupów zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Dziękujemy wszystkim za podporzadkowanie się ogólnopolskim zaleceniom sanitarnym.
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek 1 września o g. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. auli parafialnej.
 1. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na czuwanie po wieczornej Mszy św. w ramach Godziny Świętej prowadzone przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Po adoracji odbędzie się spotkanie formacyjne.
 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Równocześnie przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w kościele pw. św. Andrzeja.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Kapłani odwiedzą w sobotę chorych służąc posługą sakramentalną.
 1. Otrzymaliśmy z hospicjum cebulki żonkili do rozprowadzenia w naszej parafii. Jest to jedna z wielu akcji hospicjów w naszej diecezji, by zdobyć fundusze na prowadzenie hospicjów. Koszt 5-u zapakowanych cebulek to 10 zł. Cebulki będą do nabycia od przyszłej niedzieli.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Od przyszłego tygodnia wznowimy druk naszego Biuletynu Parafialnego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                                                                  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia