OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 6.IX.2020r.

 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Pierwsze próby dla dzieci pierwszokomunijnych z IV klas będą odbywały się w kościele św. Jadwigi Śl. już jutro w poniedziałek 7 września dla dzieci ze Szkoły Podst. nr 1 i 3 o godz. 16.30 oraz we wtorek 8 września dzieci ze Szkoły Podst. nr 2 o godz. 16.30.

       Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych z klas IV dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00.   

       Niektórzy rodzice nie odebrali jeszcze zamówionych alb komunijnych – odbiór w zakrystii kościoła św. Jadwigi Śl.

        Równocześnie informujemy o terminie I Komunii św. w przyszłym roku  – to 22-23 maj 2021r. o godz. 12.00. W sobotę 22 maja dzieci ze Szkoły Podst. nr 2, a w niedzielę 23 maja dzieci ze Szkół nr 1 i 3.

 1. Zapraszamy na Koncert muzyki poważnej MAGNIFICAT ANIMA MEA w kościele pw. św. Jadwigi Śl. dzisiaj o godz. 16.00. Wystąpią soliści i zespół wokalny oraz instrumentalny pod batutą dyrygenta Jerzego Markiewicza. Dokładne informacje na plakacie. Wstęp wolny.
 1. Przypominamy, że mimo zniesienia limitów osób uczestniczących we Mszy św. w kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa.

       Zgodnie z zaleceniami naszych biskupów zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem. Dziękujemy wszystkim za podporzadkowanie się ogólnopolskim zaleceniom sanitarnym.

 1. Przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych (po 21 roku życia) w dekanacie Krosno Odrzańskie odbędzie się w Parafii Osiecznica. Pierwsze spotkanie będzie w sobotę, 26 września br., o g.10:00 rano w kaplicy przy plebanii.
 1. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii w środę 9 września o godz. 16.30 na plebanii.
 1. Nowy cykl przygotowań do I Komunii św. dla dzieci z III klas oraz przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z VII klas rozpoczniemy po niedzieli 20 września.
 1. Nauka dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka w najbliższa sobotę 12 września o godz. 19.00 w auli przy Biurze Parafialnym.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 będzie zmiana tajemnic Wspólnoty Żywego Różańca.
 1. Wznawiamy inicjatywę Spaceru Miłosierdzia. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
 1. W sobotę 12 września w Wigilię Dnia Fatimskiego zapraszamy na Czuwanie Fatimskie po wieczornej Mszy św. o 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej i procesję maryjną.
 1. Otrzymaliśmy z hospicjum cebulki żonkili do rozprowadzenia w naszej parafii. Jest to jedna z wielu akcji hospicjów w naszej diecezji, by zdobyć fundusze na prowadzenie hospicjów. Koszt 5-u zapakowanych cebulek to 10 zł. Cebulki są do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.

                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia