OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 20.IX.2020r.

 1. Z racji dzisiejszej Mszy Pierwszokomunijnej o godz. 12.00 mamy dodatkową Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi o godz. 15.00. z intencjami mszalnymi przeniesionymi z godz. 12.00.

      W Białym Tygodniu wieczorne Msze św. o godz. 18.00 będą odprawiane tylko w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej.

      Dzieci pierwszokomunijne otrzymają w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 pamiątkowe obrazki pierwszokomunijne.

 1. Niedziela 27 września będzie w naszej parafii Niedzielą Misyjną. Podobnie jak w zeszłych latach przyjadą ojcowie misjonarze ze Zgromadzenia Ojców Oblatów.
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za respektowanie ogólnopolskich zarządzeń obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach.
 1. Przygotowanie do bierzmowania w dekanacie Krosno Odrzańskie dla osób dorosłych powyżej 21 roku życia odbędzie się w Parafii Osiecznica. Pierwsze spotkanie w sobotę, 26 września br., o godz.10.00 rano w kaplicy przy plebanii.
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Pragniemy rozpocząć przygotowanie dzieci z III klas do I Komunii św. w maju przyszłego roku. Zapraszamy najpierw wszystkich rodziców na pierwsze spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek 24 września o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.
 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą sobotę 26 września po porannej Mszy św. o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 2. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z VII klas rozpoczniemy po niedzieli 27 września.

      Natomiast uczniów klas VIII zapraszamy na pierwsze spotkanie powakacyjne w następny poniedziałek 28 września o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 1. W październiku będziemy mieli dwie pielgrzymki autokarowe. W pierwszą sobotę 3 października będzie tradycyjna pielgrzymka Żywego Różańca i Wspólnot Margaretek do Rokitna. Wyjazd o godz. 8.15 przy na placu przy moście. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

       Druga pielgrzymka odbędzie się do Trzebnicy do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w sobotę 10 października. Wyjazd o godz. 8.00 powrót wieczorem. Koszt przejazdu i obiadu w Trzebnicy – 100zł. Zapisy w zakrystii.

 1. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za pomoc hospicjom przez nabycie cebulek żonkili w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Została nam jeszcze mała część do rozprowadzenia. 5 cebulek żonkili to koszt 10 zł.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Część z dzisiejszej zbiórki na tacę przekażemy na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

         Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                              proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                         

Zobacz także

Liturgia dnia