OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 13.IX.2020r.

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę będziemy mieli Msze św. z uroczystym udzieleniem Pierwszej Komunii św. o godz. 12.00.
 2. Pierwsza Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w kościele pw. św. Jadwigi w czwartek 17 września o godz. 17.00 dla wszystkich grup jak również będzie możliwość spowiedzi dorosłych.       
 1. Z racji Mszy św. Pierwszokomunijnej w przyszłą niedzielę zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. z intencjami mszalnymi przeniesionymi z godz. 12.00. Prosimy wiernych przychodzących na godz. 12.00 o skorzystanie z Mszy św. o innej godzinie.
 1. W najbliższą sobotę 19 września odbędzie się 8-a Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza – kolebki chrześcijaństwa i polskości. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.30 na Zamku w Międzyrzeczu, gdzie m.in. będzie konferencja Ks. Prof. Pawła Bortkiewicza – „Nowe czasy – nowe zadania”. Później po przemarszu do Sanktuarium Świętych Męczenników Międzyrzeckich odbędzie się uroczysta Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Organizujemy parafialny wyjazd do Międzyrzecza – o godz. 8.15 przy kościele pw. św. Andrzeja Ap. – powrót ok. godz. 15.00. Koszt przejazdu 15 zł. Zachęcamy także do indywidualnego pielgrzymowania na uroczystości w Międzyrzeczu.
 1. Jutro mamy Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 9.00 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Po Mszy św. będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za respektowanie ogólnopolskich zarządzeń obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach.

       Zgodnie z zaleceniami naszych biskupów zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę chroniąc w ten sposób inne osoby od zarażenia się wirusem.

 1. Przygotowanie do bierzmowania w dekanacie Krosno Odrzańskie dla osób dorosłych powyżej 21 roku życia odbędzie się w Parafii Osiecznica. Pierwsze spotkanie w sobotę, 26 września br., o godz.10.00 rano w kaplicy przy plebanii.
 1. Krą Biblijny zaprasza na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi. Grupa modlitewna „Laudate Dominum” zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. Nowy cykl przygotowań do I Komunii św. dla dzieci z III klas oraz przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z VII klas rozpoczniemy po niedzieli 20 września.
 1. Nauka dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka w najbliższa sobotę 19 września o godz. 19.00 w auli przy Biurze Parafialnym.
 1. Wznowiliśmy inicjatywę Spaceru Miłosierdzia. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej będzie dyżurował kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
 1. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za pomoc hospicjom przez nabycie cebulek żonkili w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Rozprowadziliśmy prawie 1500 cebulek.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Część z dzisiejszej zbiórki na tacę przekażemy na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.

                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia