OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 1.XI.2020r.

   UROCZYSTOŚĆ WSZYSKICH ŚWIĘTYCH

 1. Decyzją Stolicy Apostolskiej, wierni, którzy w listopadzie nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.
 1. Przypominamy o udzielonej przez naszego Biskupa Diecezjalnego ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane aż do czasu odwołania dyspensy. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem.
 2. Przywrócono limity osób w kościołach – w kościele pw. w. Jadwigi Śl. może być do 140 osób w a kościele pw. św. Andrzeja do 44 osób. Równocześnie zgodnie z zaleceniami Kurii Biskupiej udzielamy Komunii św. w dwóch kolejkach – jeden kapłan osobom przyjmującym na rękę, drugi kapłan osobom przyjmującym do ust. W przypadku jednego rozdającego kapłana prosimy o podchodzenie najpierw osób przyjmujących na rękę a później osób przyjmujących do ust.

        Dziękujemy wszystkim parafianom za respektowanie ogólnopolskich zarządzeń obowiązku zachowania dystansu między osobami, dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa.

 1. W okresie czerwonej strefy nie zbieramy podpisów w indeksach za obecność na niedzielnych Mszach św. u dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W poniedziałek 2 listopada mamy Dzień Zaduszny

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  

Msze św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o g. 7.00 i 9.00

i w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o 16.30 i 18.00.  

Msze św. w Dzień Zaduszny w Sarbii o g. 16.30 i Gostchorzu o g. 18.00.

 1. Przyłączamy się do modlitewnej inicjatywy „Różaniec do granic nieba”. Od dzisiaj do niedzieli 8 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Modlitwa będzie transmitowana przez Internet i lokalną telewizję.
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na czuwanie po wieczornej Mszy św. w ramach Godziny Świętej prowadzone przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Równocześnie przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

        W najbliższa w sobotę nie będzie odwiedzin chorych z racji narastającej epidemii.

 1. Organizujemy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński w dniach 15-21 listopada 2020r. Nauki będą odbywały się każdego dnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów na kurs.
 1. Mimo panującej pandemii pragniemy zorganizować w ramach przełożonego XIV Festiwalu Jadwigensis Koncert Papieski „ Totus Tuus” w niedzielę 8 listopada o godz. 16.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Chcąc zachować obowiązujące warunki sanitarne będą mogły wejść na koncert osoby tylko z zaproszeniami, które bezpłatnie można odebrać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w Zamku Piastowskim. Szczegóły o koncercie na plakacie przed kościołem.
 1. Listopad – to czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych szczególnie na nabożeństwach wypominkowych. Za wymienione osoby na kartkach wypominkowych będą odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy wkładać do dowolnej skarbony.
 1. Z racji nowych warunków sanitarnych na czas trwania czerwonej strefy wstrzymujemy spotkania parafialnych wspólnot.

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                       

Zobacz także

Liturgia dnia