OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 25.X.2020r.

   UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

  1. Przypominamy o udzielonej przez naszego Biskupa Diecezjalnego ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane aż do czasu odwołania dyspensy.. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem.
  2. Przywrócono limity osób w kościołach – w kościele pw. w. Jadwigi Śl. może być do 140 osób w a kościele pw. św. Andrzeja do 44 osób. Równocześnie zgodnie z zaleceniami Kurii Biskupiej będziemy rozdawali Komunię św. w dwóch kolejkach – jeden kapłan osobom przyjmującym na rękę, drugi kapłan osobom przyjmującym do ust. W przypadku jednego rozdającego kapłana prosimy o podchodzenie najpierw osób przyjmujących na rękę a później osób przyjmujących do ust. Dziękujemy wszystkim parafianom za respektowanie ogólnopolskich zarządzeń obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży każdego dnia o godz. 17.30. Z racji epidemii i obowiązującej czerwonej strefy odwołane są nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środę i piątek. W tym czasie nie zbieramy także podpisów w indeksach za obecność na niedzielnych Mszach św. u dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Odwołane jest jutrzejsze – poniedziałkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII z powodu pogłębiającej się epidemii.
  1. W najbliższą niedzielę 1 listopada mamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji pandemii i strefy czerwonej nie będzie 1 listopada procesji liturgicznej ani Mszy św. polowej przy krzyżu na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim . Zapraszamy na Msze św. w naszych świątyniach o porządku jak w każdą niedzielę.
  2. W poniedziałek 2 listopada mamy Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła rano o godz. 7.00 i 9.00 i w kościele pw. św. św. Jadwigi Śl. o 16.30 i 18.00. Msze św. w Dzień Zaduszny w Sarbii o godz. 16.30 i Gostchorzu o godz. 18.00.
  1. Decyzją Stolicy Apostolskiej, wierni, którzy w listopadzie nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.
  1. Organizujemy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński w dniach 15-21 listopada 2020r. Nauki będą odbywały się każdego dnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów na kurs.
  1. Mimo panującej pandemii pragniemy zorganizować w ramach przełożonego XIV Festiwalu Jadwigensis Koncert Papieski „ Totus Tuus” w niedzielę 8 listopada o godz. 16.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Chcąc zachować obowiązujące warunki sanitarne będą mogły wejść na koncert osoby tylko z zaproszeniami, które bezpłatnie można odebrać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w Zamku Piastowskim. Szczegóły o koncercie na plakacie przed kościołem.
  1. Listopad – to czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych szczególnie na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz będą odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św.

          Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy wkładać do dowolnej skarbony.

  1. Z racji nowych warunków sanitarnych na czas trwania czerwonej strefy wstrzymujemy spotkania parafialnych wspólnot.

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.

Zobacz także

Liturgia dnia