OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  16. 09. 2018

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Wczoraj odbyła się VI Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Z naszej parafii mieliśmy kilkunastu przedstawicieli z Krosna Odrz. i Gostchorza.

 

 1. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy dzisiaj w niedzielę 16 września na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Za tydzień z racji Niedzieli Misyjnej będziemy gościli misjonarzy, którzy przybliżą nam działalność misyjną Kościoła. Będzie okazja nabycia różnych pamiątek misyjnych z Afryki, książek, dewocjonaliów, produktów misyjnych typu kawa, herbata. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z osobami zaangażowanymi w pomoc misjom z naszego regionu w auli parafialnej.

 

 1. W poniedziałek 17 września mamy rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Okolicznościowe spotkanie patriotyczne organizowane przez Stowarzyszenie Sybiraków odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim jutro w poniedziałek o godz. 11.00.

 

 1. Rozpoczynamy trzymiesięczny cykl przygotowań osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 27 września o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Prosimy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z VII klas szkoły podstawowej o przynoszenie do zakrystii lub do ks. Marka deklaracji kandydata do bierzmowania.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii w czwartek 20 września o godz. 16.30 w salce parafialnej.

 

 1. Przypominamy, że w Kaplicy Szpitalnej w każdą sobotę odprawiana jest Msza św. Msza św. o liturgii niedzielnej o godz. 15.00 a po Mszy św. kapłan służy posługą sakramentalną dla chorych leżących w salach.

 

 1. Organizujemy w przyszłym roku Pielgrzymkę do Izraela. Pierwsze organizacyjne spotkanie z chętnymi osobami w czwartek 20 września o godz. 19.00. Dokładne dane, termin i koszty w naszym Biuletynie Parafialnym oraz na folderze w zakrystii.

 

 1. W sobotę 6 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Organizujemy wyjazd autokarem do Rokitna. Wyjazd o godz. 8.00 rano na placu przy moście na dawnej ul. WOP. Koszt przejazdu 25zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także w zakrystii Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. Dzisiaj zbieramy po Mszach św. ofiary do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                      

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak  

Zobacz także

Liturgia dnia