OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 8.XI.2020r.

  1. Przypominamy, że decyzją Stolicy Apostolskiej, wierni, którzy w listopadzie nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami. Nasz Biskup Diecezjalny udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane aż do czasu odwołania dyspensy. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem.
  2. Wskazano nowe limity osób w kościołach 1 osoba na 15 m kw – w kościele pw. w. Jadwigi Śl. może być wiec do 65 osób, w kościele pw. św. Andrzeja do 20 osób, w Gostchorzu – 7 osób i w Sarbii – 2 osoby.
  1. Równocześnie zgodnie z zaleceniami Kurii Biskupiej udzielamy Komunii św. w dwóch kolejkach – jeden kapłan osobom przyjmującym na rękę, drugi kapłan osobom przyjmującym do ust. W przypadku jednego rozdającego kapłana prosimy o podchodzenie najpierw osób przyjmujących na rękę a później osób przyjmujących do ust. Dziękujemy wszystkim parafianom za respektowanie ogólnopolskich zarządzeń obowiązku zachowania dystansu między osobami, dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa.
  1. W okresie zaostrzonych limitów osób w kościele nie zbieramy podpisów w indeksach za obecność na niedzielnych Mszach św. u dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Wstrzymujemy także wszystkie spotkania parafialnych wspólnot.

W najbliższą środę 11 listopada mamy Narodowe Święto Niepodległości.

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 10.00.

W tym świątecznym dniu mamy Mszę  św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 7.30

i w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00.

  1. W minionym tygodniu przyłączyliśmy się do modlitewnej inicjatywy „Różaniec do granic nieba”. Dzisiaj ostatni dzień wspólnej modlitwy o godz. 15.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Modlitwa jest transmitowana przez Internet.
  1. Organizujemy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński w dniach 15-21 listopada 2020r.  Nauki będą odbywały się każdego dnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. (przy ul. Pocztowej). Z racji limitów obecności w kościele zmieniliśmy miejsce Kursu ze św. Andrzeja na św. Jadwigę – tu może być do 65 osób). Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów na kurs.
  1. W najbliższą sobotę odbędzie katecheza liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu dziecka w auli parafialnej godz. 19.00.
  1. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w intencji ks. Marcina z okazji jego imienin.
  1. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych są odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                       

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                         

Zobacz także

Liturgia dnia