OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.XI.2020r.

              XXXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

              UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

  1. W dzisiejszą w Uroczystość Chrystusa Króla taca przeznaczona będzie na utrzymanie Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Każda parafia naszej diecezji zobowiązana  jest  oprócz  tacy z Niedzieli Chrystusa Króla  przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne. Nasza parafia zobowiązana jest do przekazania prawie 13.500 zł (jest to mniejsza kwota  niż   w   zeszłym  roku,  ponieważ zmniejszono ją z racji panującej epidemii i wprowadzenia limitów osób w kościołach). Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową w opłaceniu  parafialnego  zobowiązania  wobec Seminarium Duchownego, dlatego przy wyjściu wyłożone są koperty z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne”.
  1. Dzisiejsza  niedziela  jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl., natomiast Msze św. w Adwencie będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty i w niedziele o godz. 18.00.
  1. Pamiętajmy o naszych bliskich  zmarłych  na  nabożeństwach    Za wszystkie wymienione osoby  na kartkach wypominkowych  są odmawiane  modlitwy  do soboty 28 listopada z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.

 

  1. Z racji panującej epidemii i zakazu odwiedzin chorych w szpitalu – Msza św. w kaplicy szpitalnej w każdą sobotę o godz. 15.00 jest odprawiana bez udziału osób z zewnątrz.

        Po Mszy św. jest tradycyjny obchód kapłana po oddziałach szpitalnych z posługą sakramentalną.

 

  1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest będzie możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki będą wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła od przyszłej niedzieli. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 

  1. Podobnie jak w zeszłych latach będziemy rozprowadzać w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże – 15 zł.

 

  1. Po Mszy  św.  rozprowadzamy  tygodniki  katolickie  „Niedziela”  i  „Gość Niedzielny” w  cenie 6 zł oraz Kalendarz Katolicki 16-stronicowy na 2021r. w cenie 3 zł i oczywiście nasz  bezpłatny  Biuletyn  

 

  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w  naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                                                               

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak   

Zobacz także

Liturgia dnia