OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 15.XI.2020r.

XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  

  1. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla taca przeznaczona będzie na Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne.

       Każda  parafia  naszej  diecezji  zobowiązana  jest  oprócz  tacy z Niedzieli Chrystusa Króla  przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne.

        Nasza  parafia  zobowiązana  jest do przekazania prawie 13.500 zł (jest to mniejsza kwota  niż  w zeszłym roku, ponieważ  zmniejszono ją z  racji panującej epidemii i wprowadzenia limitów osób w kościołach). Zwracamy  się z prośbą o pomoc finansową w opłaceniu  parafialnego  zobowiązania  wobec Seminarium Duchownego,dlatego dołączyliśmy do naszego Biuletynu Parafialnego kopertę z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne”.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński, który będzie trwał do soboty 21 listopada br. Nauki odbywają  się  każdego dnia o godz. 19.00 w kościele pw.  św. Jadwigi Śl.  (spotkania początkowo miały być w kościele pw. św. Andrzeja Ap. , jednak z powodu limitu osób będą odbywały się w  kościele   św. Jadwigi Śl., gdzie  może  być  65 osób).  Nie  ma  konieczności  wcześniejszych zapisów na kurs.

 

  1. Przypominamy,   że  decyzją   Stolicy  Apostolskiej,  wierni,  którzy  w  listopadzie nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Pamiętajmy  o  naszych  bliskich  zmarłych  na  nabożeństwach    Za wszystkie wymienione  osoby  na kartkach wypominkowych  są odmawiane  modlitwy  do soboty 28 listopada z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.

 

  1. Z racji panującej epidemii i zakazu odwiedzin chorych w szpitalu –  Msza św. w kaplicy szpitalnej w każdą sobotę o godz. 15.00 jest odprawiana bez udziału osób z zewnątrz. Po Mszy św. jest tradycyjny obchód kapłana po oddziałach szpitalnych z posługą sakramentalną.

 

  1. Po Mszy  św.  rozprowadzamy  tygodniki  katolickie  „Niedziela”  i  „Gość Niedzielny” w  cenie 6 zł oraz Kalendarz Katolicki 16-stronicowy na 2021r. w cenie 3 zł i oczywiście nasz  bezpłatny  Biuletyn  

 

  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w  naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                                                               

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak   

Zobacz także

Liturgia dnia