OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.XII.2020r.

         II NIEDZIELA ADWENTU

  1. W najbliższy wtorek 8 grudnia mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.45 i 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. i o 9.00 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. Od wielu lat wierni modlą się w dniu 8 grudnia w Godzinie Łaski w samo południe o dar nawrócenia i miłosierdzie. Zachęcamy grupy modlitewne do wspólnej i indywidualnej modlitwy w tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Modlitwę będzie prowadził ks. Michał.
  1. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Z racji trwającej epidemii nie będzie specjalnych Mszy św. Roratnich dla dzieci.

Wieczorne Msze św. w Adwencie

odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,

a w soboty i w niedziele o godz. 18.00.

  1. Tradycyjne Rekolekcje  Adwentowe  rozpoczniemy  w  naszej  parafii już w przyszłą niedzielę – 13 grudnia i poprowadzi je o. Krzysztof Gajewski – proboszcz w gorzowskiej parafii oo. Kapucynów. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek w kościele pw. św. Jadwigi Śl. na Mszach Roratnich o godz. 6.45 i wieczorem o 18.00 oraz w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 9.00 rano.

  1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie są roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła.

  Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

  1. W każdą środę w godzinach od 20.00 do 21.00 przed kościołem św. Jadwigi Śląskiej dyżuruje kapłan czekając na chętnych na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła.
  1. W sobotę zapraszamy na katechezę przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
  1. Z powodu panującej epidemii i ograniczenia ilości osób na Mszach św.

będziemy mieli aż trzy Msze św. w Wigilie Bożego Narodzenia tzw. Pasterki

w kościele pw. św. Jadwigi Śl. – o godz. 21.00, 22.30 i 24.00.

Równocześnie informujemy, że nie będzie wizyty duszpasterskiej 

w  domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolędy.

  1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł oraz książeczki „Ewangelia 2021” – mały i duży format.
  1. Po Mszy św.  rozprowadzamy  tygodniki  katolickie  „Niedziela”  i  „Gość Niedzielny” w  cenie 6 zł oraz Kalendarz Katolicki 16-stronicowy na 2021r. w cenie 3 zł i oczywiście nasz  bezpłatny  Biuletyn  

       Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak   

Zobacz także

Liturgia dnia