OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 05 IV 2020

VI  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiejotwiera ona Wielki Tydzień – czas głębokiej liturgii i najbardziej intensywnych przeżyć religijnych.

 2. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski Stanem Epidemii oraz postanowieniami naszego Biskupa Diecezjalnego na wszystkich Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

 3. Msze św. od poniedziałku do środy odbywają się tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Stwórzmy możliwość uczestniczenia we Mszy św. osobom, które zamawiały Mszę św.

 4. Nasz kościół pw. św. Andrzeja Apostoła jest otwarty w niedziele i dni powszednie od porannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy w kościele św. Andrzeja Apostoła – również do prywatnego odmawiania nabożeństw wielkopostnych.

 1. Zgodnie z prośbą naszego Biskupa zachęcamy do jednoczenia się w prywatnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30. Jako kapłani modlimy się wspólnie każdego dnia o 20.30 w naszej Kaplicy Domowej na plebanii i przekazujemy relacje na żywo przez Parafialny Facebook. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12.00 będzie również przekazywana na żywo przez Facebook.

 1. Dzisiaj nie ma zmiany tajemnic Żywego Różańca. Tajemnice różańcowe są aktualne na kolejny miesiąc. Ze względu na epidemię nie będzie świątecznych odwiedzin chorych.

 1. Od poniedziałku do środy będzie możliwość spowiedzi św. w auli parafialnej w godzinach od 12.00 do 14.00 oraz od 18.00 do 20.00. Będzie specjalnie przygotowane miejsce, mające 2 metry odległości między penitentem a spowiednikiem i zapewniające dyskrecję oraz warunki sanitarne zgodnie z wytycznymi Biskupa Diecezjalnego. Tych wierzących, którzy mają obawy przed wychodzeniem z domu, albo mają kwarantannę, lub też chorują – prosimy by uczynili akt żalu doskonałego i poczekali ze spowiedzią do stosownej okazji.

 1. Liturgia Triduum Paschalnego od czwartku do soboty będzie odbywała się tylko w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej z możliwością uczestniczenia tylko wyznaczonych 5 osób funkcyjnych. Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować na żywo przez internetowy Parafialny Facebook.

  Triduum Paschalne rozpoczynamy

  w Wielki Czwartek Mszą św. o godz. 18.00.

 2. W Wielki czwartek mamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

 3. W Wielki Piątek – w dniu pamiątki śmierci Chrystusa na Krzyżu tradycyjnie odbędzie się o godz. 10.00 Modlitwa Jutrznii Wielkopostnej – zwana Ciemną Jutrznią. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa wewnątrz kościoła. 

  Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.

  Pamiętajmy o zachowaniu w  Wielki Piątek postu ścisłego i abstynencji od napojów alkoholowych. Prosimy także o przybranie kwiatami przydrożnych krzyży.

 1. W Wielką Sobotę rano o godz. 10.00 będzie Modlitwa Jutrznii Wielkopostnej.

 1. Nie ma w tym roku tradycyjnego poświecenia pokarmów wielkanocnych tzw. święconki. O godz. 12.00 udzielimy przez internet uroczystego błogosławieństwa pokarmów świątecznych Na stronie internetowej naszej parafii będzie również propozycja udzielenia błogosławieństwa pokarmów świątecznych w warunkach domowych przez jednego z członków rodziny. Zachęcamy do takiej wyjątkowej formy w czasie trwającej epidemii.

  Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę

  rozpocznie się o g. 20.30.

 1. Uroczysta Msza św. Wielkanocna w niedzielę o świcie – dawna Msza św. Rezurekcyjna będzie o godz. 6.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. również tylko z osobami funkcyjnymi. Msze św. w niedzielę 12 kwietnia w Sarbii i Gostchorzu o godz. 9.30. W Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia  Msze św. jak w każdą niedzielę.

 1. Przypominamy, że w dalszym ciągu na podstawie dyspensy, jesteśmy zwolnieni z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez telewizję, radio czy relacje na żywo przez internet.

 1. Trwa Wielkanocna Akcja Caritas w ramach której rozprowadzamy świece. Część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na pomoc dzieciom w Rwandzie, którymi na co dzień opiekują się Siostry Zakonne z Polski. Aby dziecko w Rwandzie mogło podjąć naukę w szkole musi mieć zakupiony mundurek szkolny. Chcemy ufundować z tych ofiar 270 mundurków szkolnych. Ofiarę 15 zł za świecę prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach jak również przesyłane na konto parafialne.

  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak        

Zobacz także

Liturgia dnia