OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA29 IV 2018

 1. Już w najbliższy wtorek mamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą maryjną Litanii Loretańskiej. Każdego dnia nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa majowe w środę i piątek o godz. 17.30. W niedzielę 13 maja będziemy mieli uroczystą Procesję Fatimską ulicami naszego miasta z kościoła Garnizonowego do kościoła św. Jadwigi Śl. Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00.
 2. W dniu 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W trakcie Mszy św. będziemy prosić dobrego Boga o pomyślność dla ludzi pracy. Msze św. o godz. 7.00 rano i wieczorem o 18.00.
 3. W środę 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Zawieśmy również biało czerwone flagi na naszych domach.

 

 1. W czwartek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 7.00 rano oraz

  Centralna Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.00

z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.

W kościele św. Andrzeja Ap. Msza św. o godz. 18.00. W Sarbii  o godz. 8.00 rano

 i w Gostchorzu o godz. 9.30.

Zapraszamy także na okolicznościowe spotkanie patriotyczne

na Placu św. Jadwigi ŚL. bezpośrednio po Mszy św.

Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa

za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

 1. W piątek 4 maja mamy dzień świętego Floriana. Na wieczornym nabożeństwie majowym i Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 2. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w kościele św. Andrzeja Ap. w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek udzielona jest dyspensa od powstrzymania się pokarmów mięsnych. Biskup zachęca do podjęcia w tym dniu innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
 2. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. Z racji pierwszej soboty miesiąca w najbliższą sobotę Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W sobotę 5 maja ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną przynosząc Komunię św. Natomiast ks. Michał odwiedzi chorych za dwa tygodnie tj. 12 maja.
 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 1-3 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 3 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz pielgrzymów grupy biało-żółtej do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.
 1. Ks. Michał organizuje wyjazd do zielonogórskiego kina na film: „Paweł, apostoł Chrystusa”. Film opowiada o czasach powstającego Kościoła i trudnościach z tym związanych. W barwny sposób ukazuje postać świętego Pawła Apostoła i Ewangelistę Łukasza.  Wyjazd 14 maja w poniedziałek o godzinie 17.00 na placu przy kościele św. Jadwigi. Koszt przejazdu i biletu 35,00 zł. Zapisy w zakrystii do 8 maja.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach. proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                                        

Zobacz także

Liturgia dnia