OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

          22 IV 2018

 

 1. Mamy dzisiaj Niedzielę – Dobrego Pasterza – Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne oraz początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania – od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa powołaniowe o godz. 17.30.

 

 1. Jutro w poniedziałek mamy uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. Św. Wojciech jest również patronem parafii w Maszewie, gdzie Msza św. odpustowa będzie odprawiona w kościele parafialnym w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w uroczystości odpustowej w Maszewie.

 

 1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy próby przygotowujące dzieci do I Komunii św. W tym tygodniu kolejne próby o godz. 16.30 – dzieci ze Szkoły podstawowej nr 2 zapraszamy w czwartek a ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3 w piątek.

 

 1. Za niecały miesiąc będziemy mieli udzielany w naszej parafii sakrament bierzmowania – w sobotę 19 maja o godz. 13.00. Młodzież z klas III gimnazjum przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 16.30 w auli Domu Parafialnego.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z II klas gimnazjalnych i VII klas szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

 

 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie w sobotę 28 kwietnia w auli parafialnej po rannej Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na poniedziałkowe otwarte spotkanie o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy modlitewnej w auli parafialnej.

 

 1. Schola parafialna zaprasza na spotkanie z próbą śpiewu w sobotę o godz. 11.00 w auli parafialnej.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 1-3 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 3 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł.

        Zapraszamy wszystkich chętnych oraz pielgrzymów grupy biało-żółtej do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                   

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia