OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 XII 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 XII 2017

  1. Z racji Wigilii Bożego Narodzenia nie ma dzisiaj Mszy św. o 18.00.

 

  1. Zapraszamy na Msze św. tzw. Pasterki dzisiaj w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 22.00 i 24.00. W Gostchorzu i Sarbii o godz. 21.00.

 

  1. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Pasterek taca będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

 

  1. Opłatki Wigilijne podobnie jak w zeszłych latach nie były roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Koszyczki z opłatkami są wystawione przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła.

 Nasz Parafialny Zespół Caritas zorganizował zbiórkę artykułów żywnościowych na paczki dla ubogich naszej parafii. Przekazaliśmy 17 paczek dla potrzebujących rodzin. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

 

  1. W poniedziałek 25 grudnia mamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko pierwszej Mszy św. o godz. 7.30.

 

  1. Podobnie jak w zeszłych latach Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „SKARPA” zaprasza na wspólne kolędowanie w drugi dzień  Świąt Bożego Narodzenia – we wtorek – 26 grudnia o godz. 16.30 na placu przy ulicy Poznańskiej ( przy tzw. „tramwaju”) przed ustawioną szopką bożonarodzeniową. Zachęcamy naszych parafian do wspólnego krośnieńskiego kolędowania.

 

  1. We wtorek 26 grudnia – w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

  1. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za ustawienie choinek i szopek betlemskich w naszych kościołach pw. św. Jadwigi Śl. i św. Andrzeja Ap. Szczególnie dziękujemy ofiarodawcom wielkich choinek do kościoła św. Jadwigi, jak również za transport choinek.

 

  1. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy od czwartku 28 grudnia br. W czwartek i piątek rozpoczynamy kolędę o godz. 15.30 a w sobotę od godz. 13.00.

 

28.12 CZWARTEK – o godz. 15.30 Gostchorze,
29.12 PIĄTEK         – o godz. 15.30 Sarbia, Chyże
30.12 SOBOTA       – o godz. 13.00 Kamień, Morsko,Szosa Poznańska, ,

Wesoła, Katastralna, Poprzeczna

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

Zobacz także

Liturgia dnia