OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02. 01. 2022

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

  1. W najbliższy czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W naszych świątyniach będą przygotowane gotowe pakiety z kadzidłem, kredą, wodą święconą w specjalnych buteleczkach i kartką z błogosławieństwem domu i mieszkania. Zbierane ofiary w Święto Trzech Króli przeznaczone są na cele misyjne i przekazujemy je do Kurii Biskupiej.
  1. W przyszłą niedzielę 9 stycznia zapraszamy na koncert świąteczny na godzinę 16.00 w trakcie którego wystąpią zespoły muzyczne pracujące w Centrum Artystyczno – Kulturalnym „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. W trakcie koncertu usłyszymy kolędy, pastorałki i piosenki w świątecznym klimacie. Będzie to również okazja do wspólnego śpiewania. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można złożyć datek do puszki z przeznaczeniem na Dom Dziecka w Krośnie Odrzańskim. 
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 będzie zmiana tajemnic Wspólnoty Żywego Różańca.
  1. W sobotę 8 stycznia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  1. Od jutra rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską w domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolędę. Z racji panującej epidemii przyjdziemy tylko do osób, które nas zaproszą na indywidualną wizytę na poświęcenie domu. Wypełnione kartki z danymi prosimy skladać na tacę lub do dowolnej skarbony. Kartki na zaproszenie wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Termin wizyty ustalimy telefonicznie.
  1. Jeszcze do święta Trzech Króli zbieramy dary w ramach charytatywnej akcji „Paczuszka dla maluszka”.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 8 zł („Gość Niedzielny” miał podwójny numer świąteczny). Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                           

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak