OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03. 04. 2022r.

  1. Już za tydzień będziemy mieli Niedzielę Palmową. Panie z parafialnych grup będą sprzedawać tradycyjne palmy już od najbliższego wtorku do niedzieli włącznie. Również przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim będą rozprowadzać za tydzień w niedzielę palmy wykonane w ramach ich zajęć. Warsztaty Terapii Zajęciowej są placówką pobytu dziennego dla osób z niepełnosprawnością. Dzieci zapraszamy z palmami na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi. Msza rozpocznie się procesją z palmami wewnątrz kościoła.
  1. Już za tydzień w Niedzielę Palmową – 10 kwietnia odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Krosna Odrzańskiego. Procesja z wielkim krzyżem wyruszy z Kościoła Garnizonowego p.w. św. Marcina z Tours i przejdzie ulicami: Piastów, Kościuszki, Podgórną – dawną WOP i Kościelną. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie przed kościołem pw. św. Andrzeja Ap. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej będzie o godz. 1900 a zakończenie o godz. 20.15. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w Krośnieńskiej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.
  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
  1. Spotkanie młodzieży męskiej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII odbędzie się w środę 6 kwietnia o godz. 16.30 w auli parafialnej.
  1. W najbliższą sobotę mamy naukę przed Chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej. Z racji Triduum Paschalnego w przyszłym tygodniu na spotkaniu przed Chrztem w sobotę 9 kwietnia będą trzy konferencje.
  1. Apostolat Maryjny ma spotkanie formacyjne w sobotę o 9.30 w auli parafialnej.

W Wielki Czwartek 14 kwietnia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o podanie w zakrystii adresów chorych osób do których kapłani nie przychodzą w pierwsze soboty miesiąca, a ci chorzy chcą się wyspowiadać się w domu i przyjąć Komunię św.

  1. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina. Trasę pokonuje się w milczeniu i samotności zatrzymując przy oznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w najbliższy piątek 8 kwietnia Mszą św. o godz. 20.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Rejestracja uczestników odbywa się przez ogólnopolską stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

                                W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po rannej Mszy św. o g. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.       

                               Droga Krzyżowa dla dzieci odbywa się o g. 16.30 w kościele św. Jadwigi Śl. 

                          Na Drogę Krzyżową piątek w kościele pw.  św. Jadwigi Śl. o godz. 18.45 zapraszamy w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII. 

Wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

  1. Caritas w Polsce wśród wielu akcji pomocy mieszkańcom Ukrainy organizuje także pomoc w formie samodzielnego przygotowania u siebie w domu „Paczki dla Ukrainy”. Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 41x38x64 cm, przyniesione do naszych kościołów przekażemy do transportu na Ukrainę. Szczegółowe informacje o potrzebnej zawartości paczek można uzyskać na stronie internetowej Caritasu. Można zapakować w dowolny karton o właściwych wymiarach lub w gotowy karton przygotowany przez Caritas. Jak tylko otrzymamy oryginalne kartony z Caritasu poinformujemy naszych parafian.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

Zachęcamy także do wzięcia nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także ozdobne świece wielkanocne CARITAS po 20zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                                                                        proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak